پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73619  | تاریخ خبر : 1396/05/22  | ساعت : 15:08

استاندار آذربایجان شرقی:

شهادت آرزوی جوانان ایران اسلامی است


نصر: استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه راه شهادت بسته نیست، گفت: امروز شهادت آرزوی جوانان و امت ایران اسلامی است و صلاح و رستگاری خود را در رسیدن به آن درجه می دانند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، اسماعیل جبارزاده روز یکشنبه در چهارمین همایش سراسری آزادگان موصل دو که در تبریز برگزار شد افزود: شما آزادگان با وجود اینکه سالیان سال در بین مردم و امت شهید پرور نبودید به طور حتم در دل نه تنها خانواده هایتان بلکه در دل همه مردم ایران جا داشتید.

وی ادامه داد: روزی که شما آزادگان به وطن بازگشتید فقط خانواده های شما احساس خوشحالی نکردند بلکه شما به عنوان فرزندان ملت به وطن بازگشتید و همه مردم احساس خوشحالی می‌کردند.

جبارزاده اظهار کرد: آزادگان باید به عنوان مروجین فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم و جوانان ایفای نقش کنند.

وی گفت: سال های دفاع مقدس و روزهای اسارت شما عزیزان هرروزش تاریخی است که باید گفته شود و تک تک شما آزادگان باید خاطراتتان را بنویسید و بیان کنید.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: خاطرات آزادگان مربوط به امت و مردم عزیز ایران اسلامی است و باید گفته و شنیده شود.

وی از آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس خواست: در نوشتن خاطرات و بیان مسائل جنگ و دوران اسارت دو نوع نوشتن است یکی اسطوره سازی به دلیل عشق و ارادت و محبت به شهدا و رزمندگان است و دیگری الگو سازی است.

جبارزاده اظهار کرد: اسطوره کردن شهدا و رزمندگان شخصیت این عزیزان را دست نیافتنی می کند و جوانان ما تصور می کنند که این جایگاه ها مخصوص عده ای خاص بودند که رفتند و دیگر دست یافتن به این جایگاه ها بعید است.

وی با بیان اینکه اگر شهدا و رزمندگان را به عنوان الگو معرفی کنیم این الگو قابل تکرار است، گفت: شهید حرم شهید حججی از میان همین جوانان پرورش یافته از مکتب عاشورایی، اسلامی و حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب است.

یک هزار و 800 آزاده از سراسر ایران در این همایش شرکت کرده اند.

از مجموع شش هزار آزاده موصل دو، تاکنون در سطح کشور 166 نفر به رحمت خدا رفته اند که از این تعداد هفت نفر متعلق به آذربایجان شرقی است.

سه همایش قبلی آزادگان موصل 2 در شهرهای مشهد، اهواز و اصفهان طی سال های 1387، 1390 و 1393 برگزار شده است.

اردوگاه موصل 2 که بیشتر اسرای ایرانی در بند آن را رزمندگان شرکت کننده در عملیات خیبر تشکیل می دادند، به نام اردوگاه خیبری ها شهرت یافت که در آن حدود شش هزار اسیر ایرانی نگهداری می شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

وضعیت فعلی آذربایجان و تبریز مصداق بارز این نصیحت ارسطو به اسکندر مقدونی است که: وقتی کشوری را تسخیر کردی برای حفظ آنجا آدمهای کوچک را مقامهای بالا بده و آدمهای بزرگ را سرکارهای کوچک بگذار؛ باین طریق وفاداری مقامات بالا را برای خود کسب خواهی کرد.
20:00:35 1396/05/22
ناصر
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است