پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73614  | تاریخ خبر : 1396/05/22  | ساعت : 13:30

توسط جمعیت خیریه قلبهای سبز صورت گرفت:

اهدای یک دستگاه رگ‌یاب به بخش خون بیمارستان کودکان تبریز


نصر: جمعیت خیریه قلبهای سبز به عنوان اولین نهاد غیر دولتی فعال در حوزه کودکان مبتلا به سرطان و یاور مؤسسه محک در شمالغرب کشور، اقدام به خرید یک دستگاه رگ یاب خارجی با تجهیزات وابسته به ارزش ۳۶۰ میلیون ریال کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، این تجهیزات، طی مراسمی با حضور جمعی از اعضای هیئت مدیره، خیرین و معتمدین این جمعیت و ریاست ، مدیریت وکادر پزشکی بیمارستان کودکان تبریز، به این بیمارستان اهدا شد.

یکی از کارهای سخت و ناخوشایند برای پرستاران این بخش، رگ یابی و تزریق دارو برای کودکان مبتلا به سرطان است. چرا که رگ‌های کودکان مبتلا به سرطان به دلیل نازک بودن به سختی دیده و یافت می شوند و همین امر موجب می‌شود پرستاران بخش مجبور شوند برای پیدا کردن محل رگ چندین بار سوزن تزریق را در دست کودک مبتلا به سرطان فرو کنند که این کار بسیار درد آور بوده و ادامه درمان را برای کودکی که تجربه درد تزریق دارد، مشکل می سازد. همچنین گاها پیش می آید که به دلایل مختلفی چون عوامل ژنتیکی، فیزیکی و یا تزریق زیاد، پیدا کردن رگی مناسب جهت تزریق، برای مجرب ترین پرستاران نیز مشکل می شود و همین امر سبب نارضایتی کودکان و خانواده های آنها از روند درمانی می شود. در کنار اینها حساسیت برخی افراد نسبت به درمان عزیزانشان نیز مزید بر علت شده است تا روشهای سنتی تزریق جای خودشان را به دستگاههای رگ یابی بدهند که به سادگی این امکان را برای کاربر فراهم میکند تا با بکار گیری آن بتواند عروق مناسب را با درک خوبی از عمق و قطر رگ مشاهده وانتخاب نموده تا اقدام به رگ گیری موفقیت آمیزی نماید.

در همین راستا جمعیت خیریه قلبهای سبز به عنوان حامی و یاور درمانی کودکان مبتلا به سرطان در شمالغرب کشور، ضمن اطلاع از مشکلات رگ یابی کودکان مبتلا به سرطان در بخش خون و نیاز مبرم به این دستگاه، طی فراخوانی اقدام به جمع آوری کمک های مردمی در راستای خرید این دستگاه نموده و پس از تجمیع مبالغ اهدایی مردم نیکوکار و شریف شهر تبریز، یک دستگاه رگ یاب خارجی را به قیمت ۳۶۰ میلیون ریال تهیه نموده، که این دستگاه با حضور خیرین و معتمدین جمعیت خیریه قلبهای سبز، ریاست و کادر پزشکی بیمارستان کودکان تبریز، تست شده و جهت ارائه خدمات تزریقی به بخش خون این بیمارستان اهداء گردید .

خیران و علاقمندان به فعالیتهای خبریه و نوع دوستانه می توانند با مراجعه به آدرس: تبریز، خیابان شریعتی جنوبی، روبروی خوابگاه کوثر، کوی سعدی، پلاک ۳۷ جمعیت خیریه قلب های سبز، در کارهای خیرخواهانه این جمعیت سهیم شوند و همچنین شماره حساب های بانکی جمعیت خیریه قلب های سبز شماره حساب جام: شماره حساب بانک ملت شعبه میدان قطب ،جهت کمک به دانش آموزان مستعد کم بضاعت: ۸۴/۳۱۷۱۸۰۶ شماره کارت بانک ملت ۶۱۰۴۳۳۷۹۱۱۰۸۹۹۲۶ شماره حساب سیبا: شماره حساب بانک ملی شعبه مرکزی تبریز ۰۱۰۷۲۸۱۵۹۲۰۰۹ ، شماره کارت بانک ملی: ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۱۳۳۱۲ صرفاً جهت کمک به کودکان مبتلا به سرطان می باشند که خیرین عزیز می توانند از طریق این شماره حساب ها حمایت خود را از کودکان مبتلا به سرطان و کودکان بی بضاعت مستعد تحصیل نشان دهند

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

سلام هر چند بیشتر نظرات من نمایش داده نمی شود اما باز می نویسم که دل نترکد... نمی دانم چرا باید هر روز خبری دردناک بشنویم! اهدای یک رگ یاب!!! در عصری که تکنولوژی بیداد می کند ما اندر خم کوچه های تحجر جا مانده ایم ؛ اهدای یک رگ یاب که آنهم به خیرخواهی و دردفهمی یک موسسه بوده است؛باید برای مسئولان بهداشت و درمان آذربایجان جای بسی شرمندگی باشد نه بوق و کرنا!... این مبلغ ها برای بودجه درمانی یک استان کاهی بیش نیست وحتی اگر از کارانه آن بیمارستان ذره ای ناچیز ماهانه کنار بگذارند، در سال شاهد تجهیز کامل بیمارستان می شویم. اما دریغ از ارزشی بر جان بیمار ... بقراط شرم می کند از سوگندنامه ای که درین دیار بلاعمل مانده است...
09:35:10 1396/05/23
همشهری
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است