پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73592  | تاریخ خبر : 1396/05/22  | ساعت : 09:04

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریزخبرداد:

بهره برداری از4500 متر مربع فضای بهداشتی درمانی در آذربایجان شرقی


نصر: رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: 4500 متر مربع فضای بهداشتی درمانی در آذربایجان شرقی با حضور معاون توسعه معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهره برداری شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمد حسین صومی گفت: طرح بهسازی بخش اورژانس مرکز آموزشی درمانی شهدای این شهر، بخش همودیالیز بیمارستان مرند، مرکز سلامت شهری و روستایی شهرستان سیس و مرکز خدمات جامعه سلامت روستای خشکناب هریس از جمله طرح هایی بود که با حضور دکتر صدرالسادات بهره برداری شد.

وی با اشاره به بازدید معاون وزیر از طرح های عمرانی در دست اجرا توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و بخش دیالیز کوهورت آذر در جریان این سفر 2 روزه کلنگ زنی شد.
دکتر صومی، طرح های بهداشتی اجرا شده در استان آذربایجان شرقی در سال های 92 تا 95 را شامل 210 طرح با اعتبار 300 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح ها 30 هزار مترمربع به فضای بهداشتی استان اضافه شد.
وی این طرح ها را شامل 173 خانه بهداشت، 13 مرکز سلامت، 22 محل زیست پزشک و 2 ستاد مرکز بهداشت عنوان کرد.

صومی همچنین گفت: 220 طرح با اعتبار برآورد شده یک هزار و 700 میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دست اجراست.

وی با اشاره به توسعه 12 هزار مترمربع فضای بیمارستانی در استان آذربایجان شرقی، گفت: رضایت 75 درصدی بیماران و همراهان از خدمات هتلینیگ مراکز درمانی استان در سه ماهه امسال نشانگر افزایش 15 درصدی رضایت مندی نسبت به سه ماهه پایانی سال 94 است.

وی دانشکده داروسازی، مرکز رصد سلامت، مجتمع رفاهی امید و 2 خوابگاه دانشجویی را از طرح های ستادی در دست اجرا عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه یکهزار و 168 تخت بیمارستانی به ظرفیت بستری مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اضافه شده، گفت: 68 تخت در قالب بهسازی بخش اورژانس بیمارستان ها اضافه شده است.
دکتر صومی با اشاره به اجرا و بهره برداری از 14 کلینیک درمانی توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، گفت: 14 مرکز بهداشتی روستایی بیش از 90 درصد پیشرفت دارند.
در پایان جشنواره عمران سلامت از افرادی که به نحوی در طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همکاری داشتند اعم از خیرین، پیمانکاران، ناظرین، مشاورین، دفاتر فنی دانشگاه ها، معاونین توسعه و روسای دانشگاه ها تجلیل شد.

برپایی نمایشگاه عکسی از فعالیت های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برنامه های جنبی این جشنواره بود.

در این جشنواره از تمبر جشنواره عمران سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز رونمایی شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است