پربازدیدترین ها
کد خبر :   73568  | تاریخ خبر : 1396/05/21  | ساعت : 16:51

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی:

ارتقای کیفیت کالاها ضرورت حضور در بازارهای جهانی است


نصر: مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی با بیان اینکه نظارت این اداره کل بر واحدهای تولیدی برای رعایت حقوق شهروندی شدت می یابد، یادآوری کرد: برای حضور در بازارهای جهانی ارتقای کیفیت کالاها ضروری بوده و واحدهای تولیدی استان باید به این سمت حرکت کنند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ازایرنا، ساسان فرشی حق رو، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تمامی واحدهای تولیدی به ویژه فعالان بخش مصالح ساختمانی و صنایع غذایی باید استانداردهای ملی و کیفیت را رعایت کنند.

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی ادامه داد: هم اکنون یک هزار و 400 مدیر کنترل کیفی فعال در سطح استان باید با نظارت دقیق بر کیفیت کالاهای تولیدی در واحدها گزارش آن را به این اداره کل ارایه کنند.

وی با بیان اینکه تشدید نظارت بر کیفیت محصولات واحدهای تولیدی از همین هفته شروع می شود، گفت: این اقدام در طول سال ادامه می یابد.

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی کیفیت تولید محصولات آذربایجان شرقی را در مجموع قابل قبول اعلام و اظهار کرد: محصولات تولیدی استان از لحاظ کیفی در سطح ملی رتبه های برتر را به خود اختصاص داده و جایگاه واحدهای بالا بوده و باید این جایگاه ارتقا یابد.

فرشی حق رو اظهار کرد: واحدهایی که کیفیت تولیدات خود را ارتقا دهند به منظور تشویق آنها در رسانه ها شناسانده خواهند شد و واحدهای متخلف هم که اصرار به رعایت نکردن استانداردهای ملی دارند به مردم معرفی می شوند.

وی با اشاره به رسالت رسانه ها و مطبوعات در فرهنگ سازی رعایت استانداردها در جامعه افزود: مردم باید به عنوان نگهبان و حافظ کیفیت کالاها در این خصوص حساسیت بیشتری نشان دهند و رعایت استانداردهای ملی در واحدهای تولیدی را از مسئولان و مدیران این واحدها مطالبه کنند.

وی گفت: تا تیر ماه سال جاری از 353 واحد تولیدی استان بازرسی و نمونه برداری انجام شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 86 درصد افزایش یافته است.
فرشی حق رو، تعداد بازرسی از واحدهای صنفی طی این مدت را 672 مورد اعلام کرد و ادامه داد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 39 درصد رشد یافته است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است