پربازدیدترین ها
کد خبر :   73567  | تاریخ خبر : 1396/05/21  | ساعت : 16:41

استاندار آذربایجان شرقی:

خدمات بهداشتی درمانی در دولت یازدهم به درستی توزیع شد


نصر: استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به خدمات قابل توجه دولت دکتر روحانی در حوزه بهداشت و درمان، گفت: در این دولت امکانات بهداشتی و درمانی به درستی توزیع شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ازایرنا، اسماعیل جبارزاده روز شنبه در جشنواره عمران سلامت تبریز با بیان اینکه روحیه جهادی به دانشگاه های علوم پزشکی توسط وزیرجهادگر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تزریق شده است، اظهارکرد: روحیه جهادی لازمه کار در شرایط کنونی است.

وی با اشاره به محدویت بودجه دولتی در شرایط کنونی، گفت: انجام کار در حوزه سلامت به تخصیص اعتبار منوط نشده و این رمز موفقیت در این حوزه است.

جبارزاده زاده با اشاره به اینکه به طور معمول طرح های عمرانی حوزه بهداشت و درمان با توان دانشگاه ها و همراهی خیران اجرا می شود، گفت: خیران استان آذربایجان شرقی همراهی قابل توجهی در تقویت زیرساخت های حوزه سلامت داشته اند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته رویکرد تمرکز گرایی و تجمیع خدمات در شهرهای بزرگ پیگیری می شد، گفت: این رویکرد در دولت یازدهم تغییر یافت و شاهد توسعه مراکز سلامت و خانه های بهداشت در کشور هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اظهار تمایل کشورهای اروپایی برای همکاری در زمینه طرح های دانش بنیان، خاطرنشان کرد: پایه این طرح ها دانشگاه ها هستند و می توانند در زمینه تولید دارو یا تجهیزات پزشکی گام بردارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش گردشگری سلامت در ارتقای توان این حوزه اشاره کرد و گفت: با توجه به برخوردهای نادرست عده ای در دوران گذشته نیازمند اصلاح رفتارها و نگرش ها هستیم.

جبارزاده 2018 را فرصتی برای احیای گردشگری سلامت در استان دانست و گفت: با تهیه بسته های تشویقی و ساماندهی خدمات از مبدا می توانیم شاهد رشد این حوزه از گردشگری باشیم.
در پایان این جشنواره از افرادی که به نحوی در طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همکاری داشتند اعم از خیرین، پیمانکاران، ناظرین، مشاورین، دفاتر فنی دانشگاه ها، معاونین توسعه و روسای دانشگاه ها تجلیل شد.

برپایی نمایشگاه عکسی از فعالیت های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برنامه های جنبی این جشنواره بود.

در این جشنواره از تمبر جشنواره عمران سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز رونمایی شد.

دیروز و امروز 4500 مترمربع زیربنای بهداشتی، درمانی، پژوهشی و دانشجویی اجرا شده توسط این دانشگاه افتتاح شد.

طرح بهسازی بخش اورژانس مرکز آموزشی درمانی شهدای تبریز، بخش همودیالیز بیمارستان مرند، مرکز سلامت شهری و روستایی شهرستان سیس و مرکز خدمات جامعه سلامت روستای خشکناب هریس از جمله طرح هایی بود که بهره برداری شد.

همچنین کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و بخش دیالیز کوهورت آذر کلنگ زنی شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است