پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73457  | تاریخ خبر : 1396/05/18  | ساعت : 16:39

آمار ضد و نقیض از ذخایر طلای جمهوری آذربایجان؛

گزارش‌های متناقض شورای جهانی طلا و صندوق دولتی نفت جمهوری آذربایجان


نصر: بنابر اعلام شورای جهانی طلا، جمهوری آذربایجان در سال جاری تمامی ذخایر طلای خود را به کشورهای دیگر فروخته است، این در حالی است که  "صندوق دولتی نفت جمهوری آذربایجان" از انتقال ذخیره طلای جمهوری آذربایجان از بانک مرکزی این کشور به این صندوق خبر داده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، بنابر اخبار رسانه های جمهوری آذربایجان، گزارش شورای جهانی طلا نشان می‌دهد، جمهوری آذربایجان در فهرست آخرین آمار ذخایر طلای کشورهای جهان که در آگوست سال جاری منتشر شده نتوانسته جایگاه مناسبی کسب کند.

طبق این گزارش رسمی در ماه ژانویه سال جاری جمهوری آذربایجان با برخورداری از 18 تن طلا در جایگاه 63 جهان قرار داشته است.

بنابر اعلام شورای جهانی طلا، جمهوری آذربایجان ذخایر اصلی طلای خود را از سپتامبر 2016  به فروش گذاشته است. به طوری که این کشور با فروش ذخایر طلای خود به میزان 1  تن درسپتامبر، 4.2 تن دراکتبر، 3 تن در نوامبر، 2 تن در دسامبر و 2 تن در ژانویه و 18 تن در ماه فوریه درحقیقت تمامی ذخایر طلای خودش را در مدت شش ماه گذشته از دست داده است.

این در حالی است که بنابر اعلام صندوق دولتی نفت جمهوری آذربایجان، اطلاعات منتشر شده در گزارش شورای جهانی طلا صحیح نبوده و میزان دقیق طلای خریداری شده از سوی این صندوق دولتی 30.2 تن اعلام شده است.

به گزارش این سازمان دولتی طلای خریداری شده به بانک مرکزی جمهوری آذربایجان انتقال داده شده است. در حالی که از سال گذشته و طبق اعلام دولت آذربایجان به منظور تثبیت و حفاظت بیشتر از ذخایر طلای خریداری شده، این محموله با ارزش از بانک مرکزی این کشور به صندوق دولتی نفت آذربایجان منتقل شده است.

گفتنی استف صندوق دولتی نفت آذربایجان آمار مربوط به فروش ذخایر طلای این کشور را نادرست دانسته و سیاست فروش ذخایر این کالای با ارزش را مغایر با سیاست های این سازمان عنوان کرده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است