پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73355  | تاریخ خبر : 1396/05/16  | ساعت : 14:00

عضو هیات داوران نخستین جشنواره فیلم تبریز:

جای خالی سالن های سینما در توسعه مراکز تجاری تبریز/ تبریز را بیشتر از تجار آن با هنرمندان این شهر می شناسند


نصر: عضو هیات داوران نخستین جشنواره فیلم تبریز گفت: شایسته شهری مثل تبریز نیست که با 15 هزار واحد تجاری دارد که اکثر آنها خالی هستند ، حتی یک سالن سینمای استاندارد هم نداشته باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، بهنام بهزادی در آیین اختتام نخستین جشنواره فیلم تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: تا قبل از اینکه به تبریز بیام این شهر برای من تصور متفاوتی داشت و فکر نمی کردم این شهر به این بزرگی ، تمیزی و شیکی باشد.

بهزادی ادامه داد: برای دیدن مسجد کبود رفته بودیم که دیدن مراکز تجاری گسترده در این بافت تاریخی که اکثر واحدهای آن خالی بود بسیار نارحت کننده بود. کاش الزامی برای نهادهای مسئول باشد که یک تا دو طبقه از این مراکز را در هنگام ساخت برای کاربری های فرهنگی تعیین کنند.

وی افزود: این اتفاق الان در تهران افتاده است و در طبقات بالای مراکز تجاری با پردیس های سینمایی، کتابفروشی ها و سالن ها و... ساخته شده که مردم بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

کارگردان فیلم وارونگی با بیان اینکه این شهر این قدر آدم علاقمند به کار هنری دارد، گفت: من کمتر فستیوالی در ایران می روم که اینقدر علاقمند به کار هنری باشد که بیایند در این سالن دو ساعت به طور ایستاده خود را از گرما باد بزنند ولی از هنر حمایت کنند.

وی افزود: من چون اصفهانی هستم می توانم این را بگویم که اصفهان چند جشنواره دارد که یکی از آنها بین المللی به عنوان فیلم کودک و نوجوان است و سالانه 100 نفر از سراسر دنیا در آن شرکت می کنند .جشنواره ای که شورای شهر ، استانداری ، نهادها و شرکت های خصوصی اسپانسر آن می شوند. ولی چرا باید در تبریز با تمام داشته ها ، برای برگزاری یک جشنواره کوچک محلی اینقدر سختی متحمل شوند؟

بهزادی ادامه داد: امکانات در اصفهان 15 برابر بیشتر از تبریز است ولی شما در این شهر عزیز و زیبا چه چیزی کم دارید ؟ این همه فیلمساز که ما در این جشنواره دیدیم ، با نصف ایران برابری می کنند. باور کنید در اصفهان یک دهم این تعداد فیلم نمی سازند ، یک پنج این تعداد هم فیلم های آنها کیفیت ندارد.

به گفته این عضو هیات داوران نخستین جشنواره فیلم تبریز، در این هیات داوری از کیفیت بالای فیلم کم مانده بود با هم دعوا کنیم چرا که فیلم ها از لحاظ کیفیت با یکدیگر رقابت می کردند.

بهزادی با تاکید بر اینکه جشنواره فیلم تبریز اتفاق خیلی بزرگی است ، تصریح کرد: اینقدر که شهر شما را به اسم شهریار و هنرمندان بزرگ آن می شناسند، به اسم تجار و سیاست مداران آن نمی شناسند. امیدوارم این شهر با این همه پتانسیل و امکانات، مسئولین متوجه شوند که در حیطه هنر کار کردن خیلی سرمایه گذاری بزرگتری است تا ساختن بناها و ارائه آمارهای اقتصادی.

وی گفت: احتمالا با توجه به این صحبت ها سال آینده برای جشنواره دوم ما را دعوت نمی کنید ولی امیدوارم اگر دعوت کردید نمایش فیلم ها در سالن بهتری باشد، کارگاه ها در سالن های خفه کننده نباشد، اختتامیه در جایی نباشد که مسئولین قبل از همه از سالن فرار کنند و بقیه تحمل کنند.

بهزادی با بیان اینکه این وضعیت شایسته تبریز نیست، یادآور شد: امکانات اینجا برای ساخت فیلم خیلی کم است و استعدادهایی که ما دیدیم خیلی بیشتر از این است. امکانات صدا خیلی کم است که امیدوارم همتی باشد تا استودیو صدا راه اندازی کنید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است