پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73328  | تاریخ خبر : 1396/05/16  | ساعت : 07:45

"امیر مرتضوی" دبیر جشنواره فیلم تبریز در آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم تبریز:

گله مندم از مسئولینی که دست رد بر سینه زدند/ نه می بخشم، نه فراموش می کنم


نصر: دبیر نخستین جشنواره فیلم تبریز، گفت:  تبریز با قدمت فرهنگ و هنر خود در بلندای تاریخ منت دار کسی نیست و اگر منتی هست این ما هستیم که منت دار آن هستیم. پس در راستای حفظ این میراث بزرگ اگر قدمی بر میداریم منتی بر سر هم نگذاریم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، شامگاه دیروز اختتامیه نخستین جشنواره فیلم تبریز برگزار شد. در این مراسم "امیر مرتضوی" دبیر این جشنواره طی سخنان خود به ارائه گزارش مختصری از نحوه برگزاری این جشنواره و همچنین بازگو کردن گله مندی های خود و همکارانش در حوزه سینما و کاستی های فضای پیشرفت سینما در تبریز، پرداخت.

"امیر مرتضوی" با اشاره به اینکه جشنواره فیلم تبریز با پیشنهاد انجمن سینماگران استان در پاییز سال 95  طرح ریزی شده است، گفت: پس از تشکیل شورای سیاست گذاری و  رونمایی از پوستر جشنواره، برنامه های متنوعی برای این جشنواره طرح ریزی شده و به شکل عملی در آمد. دبیرخانه نخستین جشنواره فیلم تبریز پس از اتمام مهلت ارسال آثار، ۱۲۰ اثر را پذیرش کرد که پس از بازبینی توسط کمیته انتخاب، ۴۳ اثر به بخش جشنواره را یافتند.

وی افزود:  از آثار انتخاب شده ۲۸ اثر متعلق به بخش داستانی، ۳ اثر با عنوان انیمیشن، ۵ عنوان فیلم تجربی و ۷ عنوان فیلم به بخش مستند تعلق دارد.

دبیر این جشنواره با ابراز ناراحتی ادامه داد:  متاسفانه جای بسی تامل است که در سال های ۹۳ لغایت ۹۶ تنها  هفت اثر در بخش مستند قابل پخش و در بخش مسابقه قرار داده شده و مسئله تاسف برانگیزتر وجود تنها سه اثر در بخش انیمیشن است.

مرتضوی ادامه داد: بسیار غمگینم از آن که در چنین جشنواره هایی هرچند نوپا، حضوری از سایر شهرستان ها را نمی بینم، به نظرم حضور کم رنگ سایر شهرستان های استان در این جشنواره ها، نیازمند آسیب شناسی جدی است.

دبیر جشنواره فیلم تبریز همچنین با اشاره به نقاط قوت این جشنواره، چهره خود و حضار را به طلب لبخندی نشاند و ادامه داد: گیرایی، محتوا و کیفیت آثار شرکت کننده امید تازه ای در دل من و همکارانم نهاد که با توجه به آن آینده ای زیبا با نیروهایی جوان و پشتبانی پیشکسوتان چشم انتظار سینمای تبریز است.

مرتضوی اظهار کرد: تبریز با قدمت فرهنگ و هنر خود در بلندای تاریخ منت دار کسی نیست و اگر منتی هست این ما هستیم که منت دار آن هستیم، مبادا فکر کنیم بود و نبود ما خللی در ادامه حیات زیبای این شهر ایجاد خواهد کرد، مبادا فکر کنیم کسی هستیم در میان کسان بیشمار این شهر!

وی در ادامه به عنوان فعال حوزه سینما و دبیر جشنواره گله مندی خود را از عدم حمایت برخی مسیولین و ارگان ها ابراز کرد و گفت: درد غریبی است که از مسئولین و صاحب منسبان شهرت  یاری خواهی و دست رد بر سینه بگیری، درد بزرگی است که در مقابل دستی که به یاری دراز کرده ای، پایت به پایین کشیده شود.

دبیر جشنواره فیلم تبریز تاکید کرد: گله مندم از برج عاج نشینان عافیت طلبی که با تیغ بی رحم کنایه، اعتراض و گلایه بر روح و روان ما کوبیدند. گله مندم از کسانی که سوهان روحمان شدند و سعی و تلاش خود را کردند که تمرکز ما را بر هم بزنند و آتش تفرقه و کین را شعله ور سازند. آری گله مندم، نه میبخشم و نه فراموش می کنم!

مرتضوی  در پایان سخنان خود با آرزوی موفقیت برای دولت دوازدهم، متذکر شد: امیدوارم دولت تدبیر و امید فکری به حال فرهنگ و هنر این دیار و فکری به حال ما که همواره کسی را نداشته ایم بکند.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است