پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73276  | تاریخ خبر : 1396/05/15  | ساعت : 09:10

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي:

اقتصاد مقاومتی در جشنواره فیلم تبریز به گفتمانی عمومی تبدیل می شود


نصر: رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي گفت: انتخاب موضوع اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از موضوعات بخش ویژه نخستین جشنواره فیلم تبریز، زمینه ای برای تبدیل این موضوع به یک گفتمان عمومی است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، داود بهبودی با بیان این مطلب اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به عنوان موضوعی جدید و چند وجهی که نیازمند تبیین بیشتر برای آحاد و قشرهای مختلف جامعه است.
بهبودی افزود: از طرف دیگر این مفهوم باید توسعه پیدا کرده و نهادینه شود تا تبدیل به یک گفتمان شود. هر مفهوم جدیدی که می خواهد تبدیل به گفتمان شود باید از تمامی ابزارهای رسانه ای اعم از شنیداری، گفتاری، نوشتاری و به ویژه عرصه هنر و صنعت سینما و فیلم استفاده کرده و بهره گیرد تا بتواند این مفهوم نو و وسیع را نهادینه و تبدیل به یک گفتمان عمومی کند.
وی ضمن تشکر از انجمن سینماگران آذربایجان شرقی که تلاش کرده آیتم مهم اقتصاد مقاومتی را وارد بخش های این جشنواره در عرصه هنر کند، تصریح کرد: از همین رو ما فکر می کنیم که ورود هنرمندان به این عرصه ضرورت دارد و امر مبارکی است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي ادامه داد: در ساماندهی اقتصاد مقاومتی ما کارگروهی  به عنوان کارگروه فرهنگ و توسعه گفتمان اطلاع رسانی داریم که در این عرصه ما سعی می کنیم از تمامی ظرفیت ها اعم از هنرمندان و سایر ابزارهای رسانه و فضاهای مجازی و... استفاده کنیم.

بهبودی افزود: از این جمله می توان به حضور در نمایشگاه ها، حضور در جشنواره های مختلف و از جمله امسال که خواهش کردیم یکی از محورهای جشنواره فیلم تبریز به عنوان اقتصاد مقاومتی باشد، اشاره کرد. بدین ترتیب تلاش هنرمندان در این حوزه نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد و ما نیز از فعالان این عرصه قدردانی می کنیم.

وی با اشاره به ضرورت هماهنگی بین ارگان های فرهنگی استان اعم از حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی شهرداری و...اظهار داشت: بالاخره هر یک از نهادهای فرهنگی ماموریت های خاص خود را دارند و آنچه که مهم است همه اینها در حیطه فرهنگ کار می کنند ولی در ابعاد مختلف که می توانند به موضوعات مشترک می توانند بپردازند .
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي با تاکید بر اینکه هماهنگی شرط پیشرفت امور است ، گفت: ما به عنوان سازمان مدیریت و برنامه استان در قالب دبیرخانه اقتصاد مقاومتی با تمامی اینها در ارتباط هستیم و در جریان تلاش های آنها هستیم و قدردان این تلاش ها هستیم.

بهبودی در پایان خاطرنشان کرد: از تمامی هنرمندان در عرصه های مختلف ، اعم از هنرهای ترسیمی، نقاشی، خطاطی و... خواهش می کنم به این موضوع مهم اقتصاد مقاومتی بپردازند و برای تبدیل شدن آن به یک گفتمان عمومی که در جهت اعتلای جامعه ما است همت کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است