پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73272  | تاریخ خبر : 1396/05/15  | ساعت : 08:27

سید حسین هاشمی

قاعده بازی


نصر: طی روزهای گذشته مراسم تنفیذ و تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برگزار شد این دو مراسم به سیاق مراسم هایی از این دست که در سالهای اخیر در کشورمان برگزار شده دارای حاشیه هایی بود

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

از عدم یاد کردن از آیت الله هاشمی که که برادرش این حرکت را بی معرفتی در حق آیت الله تلقی کرد تا عقب رانده شدن برادر رییس جمهور و جابه جایی اقای احمدی نژاد در مراسم تنفیذ و عدم حضورش در مراسم تحلیف.
اما نکته مهم این دو مراسم حضور چشمگیر مقامات خارجی در کشورمان بود که به تعبیری گفته شد پس از انقلاب اسلامی بی سابقه بود.
در خصوص چرایی این قضیه باید گفت که تعاملی بودن دولت یازدهم، تلاش برای دوری از تنش، اصل قراردادن مذاکره برای رسیدن به تفاهم و از همه مهمتر بلد بودن قاعده بازی باعث شد تا رهبران دنیا برای در ارتباط بودن با سران کشورمان بار دیگر چراغ سبز نشان دهند.
تسلط به قاعده بازی یکی از مهمترین مواردی است که فارغ از نتیجه می تواند در بهبود روابط و افزایش سطح تعاملات کمک ویژه ای نماید.
اینکه پس از یک فرایند دو یا چند طرفه پیروزی حاصل می شود یا نه چندان مهم نیست ولی اینکه در این فرایند چگونه  بازی کرده اید بسیار مهم و قابل توجه است.
به جد می توان گفت گاهی اوقات پا پس گذاشتن با احترام و ادب بسیار ارزشمند تر از پیش روی با بی ادبی،توهین و تخریب فزاینده است چیزی که در برهه ای رهبر فرزانه انقلاب از آن به عنوان نرمش قهرمانانه یاد کردند.
دولت دکتر روحانی در چهار سال گذشته نشان داد که قاعده بازی را بلد است و همین عامل باعث شد تا شاهد حضور کم نظیر و شاید بی نظیر سران کشورها در کشورمان باشیم.
برای دولت دوازدهم آرزوی توفیق و کسب بهترین ها را داریم.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است