پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73034  | تاریخ خبر : 1396/05/10  | ساعت : 07:35

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز:

مردم مشتاق اطلاع از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی هستند/دانشگاه آزاد اسلامی با نیت پاک راه‌اندازی شد


نصر: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با نیت پاک راه‌اندازی شد، گفت: وظیفه روابط عمومی‌هاست که خدمات آن را به اطلاع مردم برسانند چراکه آنان مشتاق اطلاع از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "سیدجواد انگجی" در سومین نشست شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های این استان با اشاره به راه پرفراز و نشیب دانشگاه آزاد اسلامی از بدو راه‌اندازی تاکنون، گفت: سرعت رشد و بالندگی این دانشگاه خارق العاده بوده و این به برکت حمایت‌های اولیه امام راحل و زحمات مؤسسان و مدیران آن محقق شده است.
وی وجود دکتر ولایتی در رأس این دانشگاه را پشتوانه قوی دانست و افزود: دکتر ولایتی در صحنه‌های مختلف کشور و در روزگاران سخت و بحرانی تجربیاتی گرانبها اندوخته‌ و اکنون این تجارب را در اختیار دانشگاه قرار داده‌است که مطمئناً با حضور وی و دکتر رهبر که از مدیران با سابقه کشور هستند، مشکلات و مسایل دانشگاه حل و فصل و در ‌‌نهایت منجر به پیشرفت خواهد شد.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: روابط عمومی موتور محرکه دانشگاه است و می‌تواند با اطلاع رسانی موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها دانشگاهیان را به کار و خدمت بیشتر تشویق و ترغیب کند و امیدوار سازد.
وی روابط عمومی‌ها را از کارهای ابتدایی منع کرد و افزود: روابط عمومی باید به تحلیل سیستم بپردازد و با کشف نقاط ضعف و قوت، نتایج را به اطلاع مدیران برساند تا در برنامه‌ریزی‌های خود آن‌ها را مدنظر قرار دهند.

انگجی ارتقای سطح علمی کشور را وظیفه همگان دانست و بیان کرد: وظیفه داریم بر اساس اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری به توسعه علم و حفظ و تقویت شتاب علمی بپردازیم و جایگاه کشور را در سطح منطقه و جهان ارتقا دهیم.
وی به حضور تیم رباتیک واحد ایلخچی آذربایجان‌شرقی در مسابقات جهانی ژاپن اشاره کرد و گفت: چه کسی تصور می‌کرد تیمی از شهرستان کوچک ایلخچی بتواند سال گذشته در آلمان مقام سوم را کسب کند و امسال هم برای کسب عنوان به ژاپن برود.
وی از حضور تیم رباتیک تبریز در مسابقات جهانی فرانسه در آینده نزدیک خبر داد و افزود: سرمایه‌های عظیمی به واسطه دانشگاه آزاد اسلامی برای کشور مهیا شده که باید قدر آن‌ها را بدانیم و حمایتشان کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی به اجرای دقیق بخشنامه هدایت تحصیلی اشاره کرد و گفت: با استفاده از راهبرد‌ها و فنون روابط عمومی و اندیشه‌های خلاقانه می‌توانید در افکار عمومی نفوذ کرده و توجه آن‌ها را جلب کنید.
رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست تبلیغات را تابع شرایط زمانی و مکانی دانست و بیان کرد‌: باید وسیله انتقال پیام و محتوای پیام مطابق با علایق و سوابق افراد جامعه هدف باشد.   
رحیم وکیل‌زاده تأکید کرد: به جای تبلیغ مستقیم می‌توان از تبلیغ غیر مستقیم که دارای تأثیر زیادی است استفاده کرد.
وی برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی با محوریت دانشگاه را از شیوه‌های تبلیغ غیرمستقیم معرفی کرد.
دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی این استان هم گفت: ارتباط چیزی بیش از صرف انتقال اطلاعات و تبلیغات است، ارتباط شامل درک موقعیت، دانش، علایق، انگیزه‌های هر یک ازطرفین است که برای رسیدن به اقناع انجام می‌شود.
فاتح علی عیدی ، تبلیغ در روابط عمومی را از تبلیغات سیاسی و تجاری جدا دانست و گفت: تبلیغ در روابط عمومی، ایجاد تصویر ذهنی مطلوب، اقناع مخاطبان، کسب شهرت، برطرف کردن مسایل و شایعه‌ها و وقایع نامطلوب است.
وی تأکید کرد: در هدایت تحصیلی چهار استراتژی انتخاب رشته محور، انتخاب دانشگاه محور، شهر محور و ترکیب‌ آن‌ها وجود دارد که باید مورد توجه روابط عمومی‌ها قرار گیرد.   
عیدی عوامل مؤثر بر انتخاب رشته را بر عوامل بیرونی و درونی تقسیم بندی کرد و افزود: خانواده، مدرسه، گروه همسالان، رسانه‌ها، هزینه‌های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و بازار کار عوامل بیرونی و هوش و استعداد، علاقه و رغبت، توانایی و مهارت، جنسیت و ویژگی‌های شخصیتی و انگیزه‌های فردی، عوامل درونی انتخاب رشته هستند.   
وی تصریح کرد: سطح اعتبار منبع پیام مهم است و به واسطه ارزیابی مخاطب بر اساس کیفیت‌های مختلفی نظیر هویت، سوابق، جذابیت، و صداقت ارتباط گر تعیین می‌شود، بر این اساس روابط عمومی‌ها باید در اقدامات خود بر پتانسیل‌ها و قابلیت‌های بالای دانشگاه تأکید کنند.
در ادامه این جلسه هریک از مسئولان روابط عمومی واحدهای دانشگاهی به بیان نظر خود پرداختند و در ‌‌نهایت جلسه با تأکید بر اجرای دقیق بخشنامه هدایت تحصیلی داوطلبان ورود به دانشگاه آزاد اسلامی خاتمه یافت.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است