پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   72935  | تاریخ خبر : 1396/05/07  | ساعت : 18:50

نماینده‌ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی:

جهاد دانشگاهی «ما می‌توانیم» را محقق کرد


نصر: نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی جمله‌ی «ما می‌توانیم» را محقق کرده است، اضافه کرد: باید از فعالیت‌های جهاددانشگاهی بیش از پیش حمایت شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، محمد اسماعیل سعیدی با اشاره به عملکرد سازمان جهاد دانشگاهی درراه تحقق اقتصاد دانش بنیان و اجرای نقشه جامع علمی کشور، اظهار کرد: در اولین‌های سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به اقتصاد دانش‌بنیان و پیشرفت در زمینه‌های علمی بیشتر احساس می‌شد، چرا که از غافله‌ی علمی دنیا فاصله‌ی قابل توجهی را باز کرده بودیم.
وی با تاکید بر اینکه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل فاصله‌ی زیاد با غافله‌ی علمی دنیا برخی بر این باور بودند که حرکت در این مسیر، غیرممکن است، اضافه کرد: در این زمان جمعی از انسان‌های متخصص، متعهد و دلسوز گردهم آمده و در قالب جهاد دانشگاهی فعالیت‌های علمی با پشتوانه‌ای قوی را در این مسیر شروع کردند.
وی با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های علمی جهاددانشگاهی، به‌ویژه در دوران دفاع مقدس، تاکید کرد: پیشرفت‌های علمی خوبی در این دوران در پی فعالیت‌های سازمان جهاددانشگاهی حاصل شد و همواره طی سالیان گذشته نیز حرکت‌های علمی، پژوهشی، اشتغال و کارآفرینی، تجاری‌سازی علم، تولید و صنعت و...موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده است.
نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید ارتباط جهاددانشگاهی با بخش تولید و وزارت‌خانه‌ها افزایش یابد، تشریح کرد: وزارت‌خانه‌ها مصرف‌کننده‌ی علم بوده و باید ارتباط جهاد دانشگاهی با بخش خصوصی بیشتر شود؛ چرا که این اقدام باعث می‌شود تا یافته‌های علمی و تحقیقاتی تجاری‌سازی شوند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است