پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   72433  | تاریخ خبر : 1396/04/26  | ساعت : 17:55

تامین امنیت حرفه ای از اهداف ائتلاف "چتر سفید" /

سازمان نظام پزشکی نیازمند بروزرسانی با علم روز


نصر: عضو ائتلاف "چتر سفید"  انتخابات نظام پزشکی آذربایجان شرقی گفت:به عنوان سازمان نظام پزشکی به نوعی موظف به پاسخگویی به مشکلات برای تامین امنیت حرفه ای در قشر جامعه پزشکی هستیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمدرضا اهرابی فوق تخصص اینترونشنال نرو رادیولوژی در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه  با نزدیک شدن به زمان انتخابات نظام پزشکی شاهد تحرک در بدنه جامعه پزشکی هستیم ، گفت: در این دوره شاهد شرکت و حضور فعال پزشکان تبریزی در انتخابات خواهیم بود.

وی با تاکید براین نکته که پزشکان نیز به تبع سایر گروه های اجتماعی خواستار پاسخگویی به مطالبات خود هستند، افزود: به عنوان سازمان نظام پزشکی به نوعی موظف به پاسخگویی به مشکلات برای تامین امنیت حرفه ای در قشر جامعه پزشکی هستیم.

وی ادامه داد: نگرش جامعه به این قشر اینگونه است که مشکلات مالی و معیشتی برای پزشکان معنی ندارد اما شاهد مشکلات مالی و دوران رزیدنتی همکاران جوان ما نیستند.

عضو ائتلاف "چتر سفید" انتخابات نظام پزشکی آذربایجان شرقی امکان حل این مشکلات را در قالب شرح وظایف دستورات قانون تشکیل نظام پزشکی دانست و اظهار کرد: البته شایان ذکر است که داخل بعضی از قوانین، مواردی وجود دارد که باید با توجه به پتانسیل های صنف پزشکی با پرداخت به مطالبات جامعه پزشکی بازنگری شود.

وی با اشاره به اینکه ترکیب ائتلاف چتر سفید سعی کرده است با بهره گیری از ظرفیت های علمی و عملی موجود در جامعه پزشکی، پژواک صدای مطالبات باشد، اذعان داشت: با شعار اقتدار ، استقلال و کارآمدی بتواند پاسخگوی مشکلات این صنف باشد.

وی گفت: قطعا در طی این مسیر تجربه بزرگان پیشکسوت راهنمای سرمایه های جوان جامعه پزشکی خواهد بود.

اهرابی یکی از اهداف این حزب را  فعال سازی انجمن های تخصصی پزشکی و صنفی برای اداره و مدیریت نظام سلامت کشور خواند و ادامه داد: راه اندازی این انجمن ها روشی برای پایه ریزی جامعه پزشکی خواهد بود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار نصر که آیا دلیل  نسبت تعداد زیاد شرکت کنندگان انتخابات  نظام پزشکی تبریز به شهرهای دیگر کشور عدم رضایت کافی از روند کنونی این سازمان است،گفت: در گذشته مدت زمان بروز  شدن علم چندین سال بود ولی امروزه بروز  شدن مطالب علمی و تخصصی در حد ثانیه تغییر می کنند که به این تناسب نیاز به بروز  شدن مطالبات سازمان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه امروزه شاهد این موضوع هستیم که دانش و تکنولوژی جدید در حیطه پزشکی ظاهر می شود، افزود: متناسب با این پیشرفت پزشکی سازمان نظام پزشکی هم باید قابلیت های خود را افزایش دهد تا پاسخگوی نیاز جامعه پزشکی باشد.

 این پزشک پیشکسوت ادامه داد: پزشکان فرزندان این جامعه و خواستار پاسخ به حقوق خود هستند ازاینرو در واقع با شرکت در انتخابات نظام صنفی هدف رفع مشکلات، بروزرسانی مطالبات، بهره گیری از تجربه پیشکسوتان و وادار کردن سرمایه جوان جامعه پزشکی به تحرک، پیشرفت و پیشبرد جامعه پزشکی هستند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است