پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   72274  | تاریخ خبر : 1396/04/22  | ساعت : 22:35

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تبریز:

ظرفیت منحصربفرد آذربایجان شرقی در حوزه صنایع دستی و فرش دستباف/ ایران رنگین کمانی از فرهنگ ها است


نصر: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: آذربایجان شرقی پتانسیل منحصربفردی در حوزه صنایع دستی و فرش دستباف دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر ، جمشید جعفرپور در بازدید از هفتمین نمایشگاه صنایع دستی و فرش دستبافت با بیان اینکه این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا به همراه اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بعد از برگزاری جلسه صبح بتوانیم از صنایع دستی و فرش دستباف استان های مختلف به ویژه  اذربایجان شرقی دیدن کنیم، گفت: به واسطه این نمایشگاه متوجه پتانسیلی که  آذربایجان شرقی در حوزه فرش دستبافت دارد شدیم.

وی استان های کشور رنگین کمانی از فرهنگ های مختلف دانست و ادامه داد: زمانی که وارد مرزهای سیاسی و جغرافیایی ایران می شویم هر گوشه ای از این کشور پهناور یک نمونه از این فرهنگ را نمایان می کند و هر استانی ویژگی برجسته ای در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری دارد .

وی افزود : صنایع دستی و فرش دستبافت آذربایجان شرقی نیز نمایی از این فرهنگ است و  این ظرفیت را  فرصت مغتنمی برای توسعه این صنعت در استان است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تولیدات هنرمندان را روشی برای رونق اقتصاد ملی و پیاده سازی سیاست های شعار تولید و اشتغال خواند و اذعان داشت: یکی از علل بازدید من و هیئت همراه از این نمایشگاه بررسی مشکلات و موانع موجود در رونق کسب و کار هنرمندان است.

وی گفت: نتیجه پتانسیل، اشتیاق و تلاش هنرمندان صنایع دستی باید در زندگی آنها نمود یابد و تحقق این امر تلاش دولت و حمایت نمایندگان مردم در مجلس را می طلبد.

وی افزود: برای رفع مشکلات هنرمندان موارد را به مدیران دولت گوشزد خواهیم کرد و اگر چنانچه مشکلات هنرمندان مربوط به قانون گذاری ها بوده باشد به فوریت با لوایح مربوطه در رفع آن موانع تلاش خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از چیره دستان صنعت صنایع دستی به دلیل مشکلات متعدد از چرخه رقابت خارج شده اند، اظهار کرد: مشکلات مربوط به ناهماهنگی دستگاه های اجرایی و مقامات دولتی را بررسی و گوشزد خواهیم کرد.

جعفرپور از مسئولین برگزاری نمایشگاه درخواست کرد تا جمع بندی لازم از مشکلات و خواسته های غرفه داران را بعد از اتمام ارائه دهند تا پس از جمع بندی، برنامه ها را جهت طرح در کمیسیون فرهنگی ارائه و پشتیبانی و حمایت لازم توسط این کمیسیون در راستای ارتقای آبرو و اعتبار بین المللی نه تنها تبریز، بلکه ایران انجام خواهد شود.

وی در خصوص نزدیک شدن به افتتاح رویداد انتخاب  تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلامی گفت: گزارش های ارائه شده توسط مسئولین میراث فرهنگی و شهرداری نشان می دهد که تدارکاتی صورت گرفته است.

وی افزود : همانطور که امروز در نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و ستاد برنامه ریزی و اجرایی تبریز  گفتم‌ آماده هر گونه حمایت از این رویداد هستیم و اگر در مسائل بودجه ای نیازی به کمک باشد، می توانیم در آن جنبه هم حضور داشته باشیم و گزارشی از فعالیت ها تهیه خواهیم کرد‌.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است