پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   72270  | تاریخ خبر : 1396/04/22  | ساعت : 18:00

در سمینار یک روزه تخصصی دانشگاه ایلخچی عنوان شد:

رنجبران: دانشگاه با تهدید کاهش دانشجو مواجه است


نصر: رئیس دانشگاه ایلخچی گفت: بحث مهم در سطح کلان کاهش دانشجو به دلیل هرم جمعیت و افزایش بی رویه مؤسسات و آموزش عالی می باشد که این موضوع دانشگاه ها را با تهدید مواجه کرده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، " آرش رنجبران " در ابتدای سمینار تخصصی کاربردی قوانین اثر گذار بر شرکت ها، سازمان ها و کسب و کار در ایران با حضور استاد اقتصاد کشور" غلام حسین دوانی" که امروز ظهر در سالن آمفی تئاتر استانداری هم اکنون در حال برگزاری می باشد، افزود:  صندلی خالی برای دانشگاه تهدید محسوب می شود ولی با مدیریت خوب این تهدید را می توان به فرصت تبدیل کرد.

رنجبران به نقش عناوین برتر این دانشگاه در بین کلیه دانشگاه های کشور با کسب معیار پژوهشی و فعالیت در حوزه های مختلف چنین اشاره داشت: " کسب مقام اول در بین واحد های دانشگاه آزاد کشور"، کسب مقام سوم جهان در مسابقات روبوکاپ"، کسب مقام اول روبوکاپ 2015 روبات های انسان نما"، " مقام اول آب شیرین کن های خورشیدی ( بدون پساب شور) و تولید نمک جامد صنعتی قابل عرضه"، " مقام اول سازه های فولادی دانشگاه های سراسر کشور" به عنوان یک قطب رباتیک در کشور پذیرفته شده ایم.
وی ادامه داد: دانشگاه ما اولین مرکز تخصصی در خصوص پژوهش های تخصصی پایه ترمز های ای بی اس می باشد و این پژوهش با همکاری خودرو سازی سایپا و به سفارش این خودرو سازی انجام گرفته است.

رنجبران اظهار داشت: سالانه 1.5 میلیون خودرو در کشور تولید می شود که باید مجهز به ای بی اس باشند و سالانه هزار میلیارد ریال صرف خرید ترمز ای بی اس از خارج می شود.
وی عنوان کرد: برای جبران این هزینه دریچه اصلی همین آزمایشگاه است که نمونه آن در کشور نیست.

رنجبران تأکید کرد: کار ارزشمند دیگری که ما انجام دادیم و با اختلاف زیاد توانستیم مقام اول را نسبت به دانشگاه های برتر کشور داشته باشیم در حوزه آب می باشد که با توجه به شرایط کشور و آینده، و فعالیت هایی در حوزه آب و تولید آب با انرژی خورشید داشتیم.

وی در پایان بیان کرد: این آب شیرین کن ها مقرون به صرفه بوده و قابل تجاری سازی بوده، با توجه به نداشتن پساب شور( یعنی خروجی پساب شور نمک به صورت جامد که قابل استفاده به صورت نمک صنعتی می باشد دارد. )

خبرها حاکی از آن است که این سمینار تخصصی یک روزه در آمفی تئاتر استانداری هم اکنون در دو بخش با سخنرانی اختصاصی "غلام حسین دوانی " در حال برگزاری می باشد.
انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظرات (2)

يكي ديگر از علل كاهش دانشجو عدم وجود شفل مناسب است آخرش با مدرك ليسانس وبالاتر مسافركشي مي كنند
00:05:48 1396/04/23
شكيبي
  
درس خواندن ومدرك ليسانس وبالاتر گرفتن غير از رشته پزشكي ديگه فايده اي ندارد براي چي جوانها برن داشگاه و4 سال وقت خودرا صرف كنند
11:50:04 1396/04/23
كياني
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است