پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   72260  | تاریخ خبر : 1396/04/22  | ساعت : 15:22

واکنش آقاپور به اظهارات مشتری جدید گروه ماشین سازی تبریز:

هیچ گاه قرار نبوده ماشین سازی از تبریز خارج شود/ مشتری ماشین سازی رزومه صنعتی خود را به همگان ارائه کند


نصر: نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات مشتری جدید گروه ماشین سازی تبریز واکنش نشان داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "معصومه آقاپور علیشاهی" در واکنش به اظهارات مشتری جدید سهام گروه ماشین سازی تبریز که گفته بود: "اگر ما در قضیه واگذاری ماشین سازی جلو نمی رفتیم، متاسفانه مثلا خانم آقاپور که علیه ما جبهه گرفته بود، اما تلاش داشت ماشین سازی به یک گروهی از مشهد واگذار شود و یا آقای سعیدی اگر توجه کنید بیشتر تمایل داشتند که کارخانه به "فولاد سپاهان" واگذار شود و بعداً شستا و صندوق بازنشستگی مطرح شدند و اگر ما وارد کار نمی شدیم، این را بطور قطع می گویم که امروز ماشین سازی در خراسان بود." بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه که نسخه ای از آن به تحریریه «نصر» در ارتباط با شفاف سازي اذهان عمومي در خصوص واگذاري سهام كارخانه ماشين سازي تبريز ارسال شده، آمده است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

امام علي(ع): راستگو در مسير نجات و آرامش قدم بر مي دارد و دروغگو در مسير پرتگاه و تشويش!

احتراماً در پي حواشي و تهمت پراكني در ارتباط با واگذاري شركت ماشين سازي تبريز به شخصي كه كمترين اهليت مديريت انجام اين كار را نداشته و ندارد، مطالبي بر عليه اينجانب و ساير نمايندگان محترم استان آذربايجان شرقي از قول اين فرد (آقاي شريعت زاده) نقل گرديد كه باعث تعجب و تاسف اينجانب و ساير نمايندگان استان آذربايجان شرقي شد. لذا براي روشن شدن و شفافيت بيشتر در اين امر ناميمون مواردي را خدمت تمام مردم شريف و زحمتكش استان آذربايجان شرقي  به استحضار مي رسانم؛

از آنجائيكه اينجانب، به همراه آقاي دكتر سعيدي و ساير نمايندگان محترم استان از ابتداي بحث واگذاري مخالف صد درصد جابجائي كارخانه مذكور از استان آذربايجان شرقي به استان ديگر بوده و هستيم و در حد توان و مسئوليت نظارتي و قانوني خود در پي بهترين راه حل ممكن و عملياتي براي بهبود عملكرد وضعيت فعلي كارخانه بوده ايم، در درجه اول به منافع كارگران و آينده شغلي اين قشر زحمتكش و همچنين بهينه سازي فرآيند عملياتي و نوين شركت توجه نموده ايم. فلذا موضوع مطرح شده در باب واگذاري كارخانه به ارگان ها و استان هاي ديگر كه از طرف فرد معلوم الحال و مذكور و با قصد تهمت پراكني و تحريف و جهت دهي اذهان عمومي نسبت به اينجانب و جناب آقاي سعيدي مطرح گرديد، از اساس و بنيان كذب محض بوده و در ادامه گفته هاي همكار و برادر گرامي آقاي سعيدي، حق پيگيري و تعقيب را براي اظهارات اين فرد سودجو براي خودمان محفوظ مي دانيم.

و اما بعد...

از آنجائيكه صورت و ساختار اين واگذاري طبق بررسي ها و جمع آوري مدارك و مستندات داراي اشكالات و ايرادات فراواني است و از سوي ديگر نيز، اهليت سنجي نامناسب به همراه عدم زمان سنجي كارشناسانه و عجولانه در اين واگذاري به صورت محرز، صورت پذيرفته است شبهات بسياري را در اذهان عموم مردم استان و نمايندگانشان بوجود آورده است كه چگونه مي شود مسئوليت و مديريت مجموعه اي با اين عظمت از لحاظ كمي و كيفي و نيروي انساني كاربلد به فردي سپرده شود كه اندك تجربه، اطلاعات و عملكردي در اين زمينه از صنعت ندارد، قصد به تعطيلي و از كار انداختن اين كارخانه دارد كه بالطبع آن چند صد خانواده در استان دچار مشكلات معيشتي خواهند شد.

از اين رو ضمن مخالفت با هرگونه جابجائي، انحلال و تبديل كارخانه، توامان مخالفت خود را با سپردن مسئوليت سنگين مديريت كارخانه به فرد يا افراد سودجو و نااهل و كار نابلد اعلان مي دارم.  بايد توجه داشت در امر واگذاري شركت هدف گذاري اينجانب، تبديل كردن كارخانه به خط توليد خودرو با حجم بسيار قابل توجه در استان و منطقه شمال غربي كشور بود و بر همين اساس، شركت موجه و موفقی معرفی کردیم.

حال سوالي اصلي براي همگان اين است كه چه شركت و چه فرد و افرادي و با چه رزومه و پيشينه اي بر ساير اهل فن و متخصص ترجيح يافته اند و آينده اين كارخانه را بر چه اساسي به مخاطره انداخته اند؟ آقاي شريعت زاده اگر رزومه و عملكردي در زمينه خودرو سازي و صنايع مرتبط آن دارد براي همگان ارائه دهد، نه اينكه با لجن پراكني و تهمت زني بخواهد وظيفه قانوني نمايندگان محترم استان را تحت الشعاع منافع شخصي خود نمايد.

حال كه تمامي نمايندگان استان و عموم مردم محروم و مظلوم آذربايجان از اين واگذاري بي حساب و كتاب مطلع گرديده اند، شايسته است مسئولين دولتي و قضايي در راستاي احقاق حقوق مردم استان و آينده اين صنعت مهم در استان وارد عمل شده و متخلفين و نا اهلان سودجو و منفعت طلب را به سزاي اعمالشان برسانند.»

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (4)

چه خوب می شد اگر ادارات ذیربط تحقیق می کردند که این آقا پول خریدماشین سازی را از کجا آورده است ؟ شایدآن موقع بعضی حقایق مثل فرارهای مالیاتی ووامهای پرداخت نشده وپول شوئی هاوتبانی با ادارات بازرگانی ودارایی برملا می شد .این آقا تاچندسال پیش تنها یک مغازه داشت
21:27:59 1396/04/22
امیر
  
واقعا این جناب شریعت زاده کیه؟ رزومه ای نداره ایشون. به نظر میرسه افراد دیگری پشت این انتقال هستند و ایشون یک نما هستند.
11:09:37 1396/04/23
امیر
  
خريدار ماشين سازي كارخانه وحتي تيم فوتبال ماشين سازي را تحويل گرفته شماهم در حال شعاردادن هستيد
11:47:28 1396/04/23
حميدي
  
ماشين سازي براي ساخت ماشين افزار مثل ماشين تراش وفرز ومته وعيره بنا نهاده شده ونمي توان در آنجا اتوموبيل توليد كرد
00:12:21 1396/04/23
احدي نيا
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است