پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   72248  | تاریخ خبر : 1396/04/22  | ساعت : 11:10

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبرداد:

طراح تبریزی نفر اول مسابقه جشنواره طراحی بنای یادمان پروفسور حسابی


نصر: مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: از بین 111 اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره طراحی بنای یادمان پرفسور حسابی، 3 اثر توسط هیات داوران انتخاب و حائز دریافت جوایز نقدی شدند که طرح‌ پیمان اسحاقی از تبریز به عنوان نفر اول بر گزیده شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ازایسنا، سیدمحمد حسینی افزود: باتوجه به جایگاه فاخر پروفسور حسابی و همینطور نیاز به برجسته سازی مقام نام آوران استان، این اداره کل مسابقه ای را تحت عنوان طراحی بنای یادبود این دانشمند معاصر برگزار کرد که باتوجه به نام این شخصیت عالی قدر و همینطور جوایز در خور توجه، استقبال بسیار خوبی از این مسابقه به عمل آمد .

سید محمد حسینی افزود: سه طرح به عنوان طرح های برگزیده انتخاب شده و به ترتیب پیمان اسحاقی از تبریز، امیرحسین رستمی زاده از تهران و صادق میرپادیاب از تهران اول تا سوم هستند .

وی افزود: از شاخصه های اصلی که در انتخاب این طرح‌ها از سوی هیات داوران تاکید شده، خلاقیت و نوآوری در طراحی با توجه به ویژگی های خاص پروژه و شخصیت علمی و فرهنگی پروفسور حسابی،  مواجهه خلاقانه با ویژگی های خاص پروژه از جمله شرایط خاص سایت از نظر ابعاد و اندازه‌ها و شیب، استفاده بهینه از ساختمان موجود بنیاد دکتر، توجه به محیط پیرامونی و شرایط اقلیمی و تاریخی شهرستان تفرش و ارزش‌های زیست‌محیطی و تعهدات اجتماعی بوده است .

حسینی اظهار کرد: تعداد 111 طرح ارایه شده توسط داوطلبان مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت و از بین طرح‏ های ارائه‏ شده، موارد حذفی، قابل نگهداری برای مطالعه بیشتر و مورد قبول انتخاب شد که در مرحله اول 96 طرح بنا بر نظر مشترک داوران از رقابت حذف و 15 طرح برای بررسی و همفکری دقیق‌تر به مرحله دوم راه یافت. هیأت داوران در این مرحله با در نظر گرفتن میزان انطباق فعال طرح‌ها با دیدگاه‌ها و معیارهای کلی کارفرما تعداد 3 طرح را به عنوان طرح‌های اول تا سوم انتخاب کرد. ضمنا هیأت داوران هیچکدام از طرح ها را واجد شرایط جهت انعقاد قرارداد فاز 1 و 2 تشخیص  نداد .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است