پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   71816  | تاریخ خبر : 1396/04/14  | ساعت : 07:30

خبر/

ويلاي 35 ميلياردي فوتباليست معروف بابت بدهي برنج دولتي مصادره شد


نصر: بدهکار فوتبالي بدهي‌اش را به دولت پرداخت نکرد که البته به گفته يک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزي اخيرا و با حکم قضايي ويلاي پسر اين فوتباليست مشهور و اسبق تيم ملي واقع در لواسان به نفع دولت مصادره شد که بر اساس قانون فروش اموال دولتي به صورت ترهيني بايد ارزشي بيش از ۳۵ ميليارد تومان داشته باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از تابناک، پسر يکي از فوتباليست‌هاي مشهور تاريخ فوتبال ايران که خود نيز سابقه بازي در تيم‌هاي مختلفي را دارد، بابت خريد برنج وارداتي از دولت به صورت ترهيني حدود ۲۵ ميليارد تومان از سال ۱۳۹۳ به شرکت بازرگاني دولتي بايد پرداخت مي‌کرد اما با توجه به خلف وعده و نپرداختن آن بالاخره دولت موفق شد طلبش را با مصادره ملک ترهيني بگيرد.

به گفته يک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزي ويلاي ۳۵ ميلياردي اين فرد واقع در لواسان مصادر شده است.

از سال گذشته پرونده بدهي ۲۵ ميلياردي پسر فوتباليست مشهور و اسبق تيم ملي در رسانه‌ها مطرح شد که اين چهره فوتبالي از دولت و وزارت جهاد کشاورزي در سال ۱۳۹۳ حدود ۲۵ ميليارد تومان برنج به صورت ترهيني و از طريق به رهن گذاشتن ويلاي خود در لواسان خريداري کرده و فروخته بود اما همچنان پول دولت را بابت خريد و فروش اين برنج‌ها پرداخت نکرده است.

در پي انتشار اين خبر مسئولان وزارت جهاد کشاورزي نيز در قالب مصاحبه‌هاي متعدد در اين زمينه اعلام کردند که دولت مطالبه خود را به صورت قانوني از اين فوتباليست بازپس مي‌گيرد و اگر اين فوتباليست تا تاريخ مشخص شده بدهي خود را نپردازد ويلاي او که به رهن گذاشته شده، به نفع دولت مصادره خواهد شد.

علي قنبري- مديرعامل وقت شرکت بازرگاني دولتي- در اين باره گفته بود در دولت گذشته برنج مانند ديگر محصولات کشاورزي به دليل آنکه واردات آن در اختيار وزارت جهاد کشاورزي نبود، بدون توجه به نياز و احتساب توليد داخلي وارد شد اما با توجه به وجود مازاد بيش از حد آن تصميم گرفته شد که براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۳ اين محموله‌ها را با انتشار فراخواني به صورت ترهيني به متقاضيان بفروشيم و براين اساس هر متقاضي ملکي را براي خريد اين برنج‌ها به رهن گذاشت.

به گفته وي، براين اساس به اندازه ۷۰ درصد ارزش واقعي ملک به رهن گذاشته شده به آن‌ها برنج فروختيم و در اين ميان عده‌اي به وعده‌شان عمل کردند و عده‌اي ديگر علي‌رغم فروش محصول، هنوز بهاي آن را به دولت پرداخت نکرده‌اند و علت آن را نداشتن نقدينگي براي تامين اعتبار آن اعلام کردند.

به همين دليل ملک به رهن گذاشته پسر اين فوتباليست معروف را به همراه ديگر بدهکاران به اجرا گذاشتيم و در حال مزايده و فروش آن براي تامين مطالبات دولت هستيم.

اما پس از اين مصاحبه نيز اتفاقي نيفتاد و بدهکار فوتبالي بدهي‌اش را به دولت پرداخت نکرد که البته به گفته يک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزي اخيرا و با حکم قضايي ويلاي پسر اين فوتباليست مشهور و اسبق تيم ملي واقع در لواسان به نفع دولت مصادره شد که بر اساس قانون فروش اموال دولتي به صورت ترهيني بايد ارزشي بيش از ۳۵ ميليارد تومان داشته باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است