پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   71771  | تاریخ خبر : 1396/04/12  | ساعت : 17:50

بر اساس رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال ۲۰۱۷؛

دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت


نصر: رییس دانشگاه تبریز گفت: بر اساس رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال 2017، دانشگاه تبریز در چهار رشته مهندسی در میان  دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، محمدرضا پورمحمدی  با اعلام این خبر و با بیان اینکه رتبه‌بندی شانگهای در پنج حوزه علوم طبیعی، مهندسی، علوم زیستی، پزشکی و علوم اجتماعی که هر کدام نیز دارای زیرشاخه های متعددی هستند، به رتبه بندی دانشگاه های جهان می پردازد، گفت: بر اساس این رتبه بندی دانشگاه تبریز در رشته مهندسی در چهار حوزه منابع آب، مهندسی متالورژی، مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی عمران در جمع دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفته است . 

وی اضافه کرد: طبق گزارش مؤسسه رتبه‌بندی شانگهای در سال 2017 این دانشگاه در بخش منابع آب با قرار گرفتن در رده 101-150 جهان، پس از دانشگاه تهران در جایگاه دوم دانشگاه های دولتی قرار گرفته است .

وی با بیان اینکه در این رتبه‌بندی دانشگاه تبریز در حوزه مهندسی عمران نیز در رده 201-300 دنیا را بدست آورده است، تصریح کرد: در حوزه مهندسی برق و الکترونیک هم دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های جهان رده 401-500 را کسب کرده است .

رییس دانشگاه تبریز یادآور شد: این دانشگاه در حوزه مهندسی متالورژی، نیز در جایگاه 151-200 دنیا  قرار دارد .

همین گزارش حاکی است، در رتبه بندی شانگهای 9 دانشگاه دولتی ایران شامل چهار دانشگاه جامع تهران، تبریز، تربیت مدرس، فردوسی مشهد و  پنج دانشگاه صنعتی شامل دانشگاه های شریف، امیر کبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران و نوشیروانی بابل حضور دارند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است