پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   70801  | تاریخ خبر : 1396/03/21  | ساعت : 15:50

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:

مشکل اشتغال در سایه رونق تولید قابل حل است


نصر: نماینده ولی فقیه درآذربایجان‌شرقی با اشاره به بحث اشتغال در کشور گفت: با رونق تولید ملی و پرداختن جدی به مسئله اقتصاد مقاومتی، می‌توان از مشکلات بیکاری جلوگیری کرد چرا که با حل مسئله مشکل اقتصاد کشور و به خصوص مسئله بیکاری و اشتغال بسیاری دیگر از مشکلات کشور خود به خود حل خواهد شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمدعلی آل‌هاشم صبح امروز دیدار اعضای شورای دانشگاه تبریز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و به ویژه شهدای دانشگاه تبریز اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی جمعی از دانشجویان دانشکده فنی این دانشگاه در حین پشتیبانی از جبهه‌های جنگ در اثر بمباران هوایی رژیم بعثی عراق به شهادت رسیدند که  باید همیشه و در همه حال به یاد این شهدا باشیم.

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب که سفارش کرده‌اند باید به دانشگاه‌ها توجه ویژه‌ای صورت گیرد، تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید در کنار فعالیت‌های علمی، آموزشی و فرهنگی به توسعه ارتباط با صنعت اهتمام کنند و  مراکز صنعتی و نظامی نیز برای رفع نیازهای فنی و تحقیقاتی نگاهشان به دانشگاه و اساتید باشد.

 امام جمعه تبریز افزود: امروزه مهمترین مسئله کشور بحث اقتصادی است رهبر معظم  انقلاب در سال‌های اخیر در نامگذاری سال‌ها به این مسئله پرداخته و با نامگذاری سال‌جاری به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال می‌خواهند همه آحاد مردم و به ویژه دستگاه‌ها، نها‌ ها و سازمان‌ها به مسائل اقتصادی اهتمام کنند که بستر اصلی تحقیق اقتصاد مقاومتی از مجرای دانشگاه‌ها و تولیدات علمی و محصولات و ایده‌های جدید می‌گذرد.

وی اعطای تسهیلات از سوی بانک‌ها به مراکز تولیدی، ترویج فرهنگ استفاده از تولید ملی، پرهیز از اسراف، توجه به تولید داخلی، رونق تولید و ... را از جمله الزامات اقتصاد مقاومتی برشمرد و یادآور شد: در رژیم گذشته بیشتر اقتصاد کشور وابسته به نفت بود ولی امروزه و به ویژه در سال‌های اخیر به برکت نظام انقلاب اسلامی به امر تولید و اشتغال به غیر از فرآوردهای نفتی اهتمام خاصی می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم، در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به بحث اشتغال در کشور یادآور شد: با رونق تولید ملی و پرداختن جدی به مسئله اقتصاد مقاومتی، می‌توان از مشکلات بیکاری هم جلوگیری کرد چرا که با حل مسئله مشکل اقتصاد کشور و به خصوص مسئله بیکاری و اشتغال بسیاری دیگر از مشکلات کشور خود به خود حل خواهد شد.

رئیس دانشگاه تبریز نیز در این مراسم ضمن معرفی اجمالی این دانشگاه گفت: دانشگاه تبریز به خاطر شهادت 22 تن از دانشجویان دانشکده فنی به مشهدالشهدای دانشگاه‌های کشور معروف است.

محمدرضا پورمحمدی با بیان اینکه دانشگاه تبریز در حال حاضر از لحاظ کارکرد علمی و آموزشی به عنوان یکی از دانشگاه‌های جامع و برتر از لحاظ نقش فرهنگی و رسالت اجتماعی اولین دانشگاه کشور به حساب می‌آید، یادآور شد: دلیل این امر را می‌توان در نقش تعیین‌کننده دانشجویان این دانشگاه در قیام 29 بهمن تبریز شروع انقلاب فرهنگی و تقدیم شهدای دانشجو در زمان انقلاب هشت سال دفاع مقدس و ... دانست.

وی تصریح کرد: دانشگاه تبریز  در سال 1326بعد از دانشگاه تهران تاسیس شده و در حال حاضر با داشتن بیش از 24 هزار دانشجو، 760 هیأت علمی، 21 دانشکده، چندین دانشکده اقماری، 10 قطب علی و مرکز تحقیقاتی، 200 آزمایشگاه مجهز و ...  جزو دانشگاه‌های یک درصد تاثیرگذار جهان و بزرگ‌ترین قطب علمی در شمال‌غرب کشور مطرح است.

رئیس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه در عرصه‌های مختلف اضافه کرد: توجه کیفی به مسائل آموزشی و پژوهشی، حرکت در مرزهای دانش، توسعه گسترش همکاری بین‌المللی، انجام تحقیقات بر اساس نیاز روز جامعه، افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه و جامعه از جمله راهبردهای کلان این دانشگاه است.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز نیز در این دیدار گفت: دانشگاه‌ها محل انسان‌های فرهیخته و نخبه است که نگاه علمی و خاص خود را  به مسائل جامعه دارند و از این رو دانشگاه متفاوت‌تر از دیگر نهادها و سازمان‌ها است.

حجت‌الاسلام محمد انوری در ادامه یادآور شد: البته جامعه انتظاراتی از دانشگاه‌ها دارد که باید از مسیر خود انجام شود و ارتباط مستمر و مستقیم با مسؤولین راه‌های رسیدن به اهداف تعیین شده را هموارتر خواهد نمود.

وی در بخش دیگر سخنان خود افزود: در حال حاضر دانشگاه تبریز با کمک و حمایت مسؤولان و دانشگاهیان این دانشگاه در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی روند رو به رشدی را تجربه می‌کند و از حضرتعالی نیز انتظار حمایت ویژه دارد.

محمدعلی حسین‌پور فیضی، رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان‌شرقی و استاد دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز از دیگر سخنران این دیدار بود که در خصوص جایگاه و نقش پارک علم و فناوری در این استان مطالبی را ارائه کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است