پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   69772  | تاریخ خبر : 1396/02/28  | ساعت : 10:00

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی عنوان کرد:

وجود نزدیک به ۳ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن در آذربایجان شرقی


نصر: مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی از وجود دو میلیون و ۹۵۵ هزار و ۳۳۲ نفر واجد شرایط رای در استان خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ار مهر، احد جودی با اشاره به تمهیدات اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی اظهار داشت: با توجه به اینکه این اداره کل یکی از اداره های مهم در امر انتخابات است و صادرکننده شناسنامه و کارت ملی است، به همین منظور ما تمهیدات لازم را داشته و داریم و از اول این هفته نیز به دفاتر پیشخوان زیر نظر این اداره کل اعلام کردیم تا تمام شناسنامه هایی که دفاتر پست برای صدور اخذ کرده اند، از اول هفته تا روز انتخابات آنها را صادر بکنند تا به دست رای دهندگان برسد و همچنین تمهیداتی ایجاد کردیم تا دفاتر پیشخوانی که نتوانستند شناسنامه افراد را صادر کنند ادارات معین آنها را مشکلات حل کنند.

وی با اعلام این خبر افزود: در روز انتخابات تمام ادارات اداره کل ثبت احوال استان فعال است و آماده پاسخگوی تمام مشکل مشکلات مردم است.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: احتمالا برخی از مردم به این فکر باشند که حتما برای رای کارت ملی الزامی است، البته به همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه خوب است، اما اساس رای دادن داشتن شماره ملی است، اگر این شماره در شناسنامه محرض باشد آنها امکان رای دارند. 

جودی ادامه داد: ممکن است این سوال برای برخی از افراد فاقد کارت ملی پیش بیاید که آیا می تواند رای دهد یا نه؟ این تصمیم با شورای نگهبان است افراد ۱۵ سال به بالا اگر تاکنون شناسنامه خود را عکس دار نکرده اند تا ۲۷ اردیبهشت امسال فرصت دارند که نسبت به عکس دار کردن شناسنامه خود اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: برخی از افرادی که شناسنامه قدیمی دارند نیز می توانند با مراجعه به اداره کل ثبت احوال استان نسبت به تعویض شناسنامه خود اقدام کنند و در صورتی که زمان برای عکس دار کردن شناسنامه جدید محدود باشد افراد می توانند حتی بدون عکس نیز رای بدهند و این امر شامل افرادی است که به نحوی شناسنامه آنها مفقود شده و یا خدشه دار شده است و آنها قبل از این مدارک خود را به دفاتر پیشخوان ارایه داده اند شامل حال آنها خواهد شد، بعد از۲۷ اردیبهشت ما تنها به سوالات مردم پاسخ می دهیم و امکان تعویض شناسنامه بعد از ۲۷ اردیبهشت میسر نخواهد بود.

جودی همچنین با اشاره به ایجاد امکان تماس مردم برای سوال آنها از فعالان اداره کل ثبت احوال استان در مورد مشکلات کارت ملی و شناسنامه، گفت: شماره تلفن تمام شماره های ادارات را ما امروز به ستاد انتخابات اعلام کردیم و این شماره با تلفن منزل و تلفن همراه امکان شماره گیری وجود دارد و افراد برای پاسخ سوالات خود می توانند با شماره تلفن ۶۶۱۰۲ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است