پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   69764  | تاریخ خبر : 1396/02/28  | ساعت : 00:08

کاندیدای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز/

آزادگویان: شورای شهر محل حضور افرادی پاک‌دست، متخصص و امانت دار است


نصر:  استاد دانشگاه فرهنگیان تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار صریر با اشاره به این‌که شورای شهر به عنوان یک پارمان شهری نقش بسزایی در توسعه و آبادانی ایفا می کند، اظهار داشت: قانونگذار وظایف متعددی برای این نهاد مدنی تعریف کرده که مهم‌ترین آن انتخاب شهردار و نظارت بر حسن اجرای مصوبات شورا است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، یونس آزادگویان در گفت و گویی  با اشاره به این‌که شورای شهر تبریز نیازمند هوایی تازه است، تا بتواند اعتماد عمومی را نسبت خود و اقداماتش جلب کند، خاطرنشان کرد: نباید به شورای اسلامی شهر صرفا به منزله جایگاه تشریفاتی نگاه کنیم و آن را وسیله ای برای فخرفروشی و شهرت قرار دهیم.
حجت الاسلام آزادگویان ادامه داد: شورای شهر محلی برای حضور افرادی، پاک‌دست، مؤمن، مدیر، متعهد و امانت دار است، فردی که به عضو شورای شهر می شود باید مشاوران مختلفی در امور مختلف شهری داشته و با مدیریت خود بتواند امورات را به خوبی پیش ببرد، اما متأسفانه در دوره های گذشته شاهد بودیم که شورای شهر به شورای شهرداری تبدیل شده است.
وی با بیان این‌که انتخاب شهردار به عنوان دغدغه اصلی شورای شهر مطرح است، گفت: به نظر بنده باید شهردار از بدنه شهرداری انتخاب شده و افرادی باسابقه و تجربه کافی روی کار آمده و از نظر بسیاری از لحاظ، دارای پارامترهای شهردار شدن باشد. شهردار باید بر مسائل شهری اشرافیت داشته و اطلاعات کافی در خصوص این دسته از مسائل و مشکلات داشته باشد.
این کارشناس مسائل شهری با اشاره به این‌که شایسته سالاری در شهرداری حاکم نیست، گفت: شهردار باید شخصیت جامع الاطراف و از تجربه کافی برخوردار باشد، تا بتواند با شناخت نیازهای شهر نسبت به مدیریت امکانات و منابع برای رفع معضلات اقدامات لازم را انجام دهد.
حجت الاسلام آزادگویان با اشاره به این‌که شورای شهر بستری برای پیگیری مطالبات مردم است، تصریح کرد: متأسفانه طبق آمار 79 درصد مصوبات شورای چهارم شهر تبریز به هبه های غیرضروری اختصاص یافته که می توانستند به جای این مصوبات، قدم های موثری در شهر بردارند.
وی در ادامه  با بیان این‌که مصوبات شورای شهر بستر لازم برای حضور سرمایه گذاران بدون بروکراسی اداری را فراهم می کند، گفت: باید طرح ها و پروژه هایی در شهر را اجرایی کنیم که دارای ضروریت و اولویت باشد و همه چیز به اولویت بندی کار شود، ضمن این‌که بایست به چابک‌سازی نظام اداری در شهرداری تبریز نیز چاره‌ای اندیشید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است