پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   69749  | تاریخ خبر : 1396/02/27  | ساعت : 15:44

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان خبر داد؛

طرح بازنشستگی روستائیان و عشایر ابلاغ شد/ 25 هزار نفر مشمول شرایط این بیمه در آذربایجان شرقی


نصر: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی از ابلاغ طرح بازنشستگی روستائیان و عشایر خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمد نظری ضمن دعوت کشاورزان، عشایر و روستائیان به حضور حداکثری در روز سرنوشت ساز جمعه، اهداف برگزاری نشست خبری صبح امروز را تصویب بیمه بازنشستگی پیش از موعد کشاورزان، عشایر و روستائیان و ابلاغ سیاست گذاری های دانست.

وی اهداف فعالیت صندوق بیمه اجتماعی را کاهش اختلاف طبقاتی و بالا بردن سطح زندگی روستائیان و عشایر خواند و ادامه داد: خدمات بیمه اجتماعی علاوه بر بهبود زیرساخت های اقتصادی و توسعه اقتصادی، اجتماعی بخش  کشاورزان، عشایر و روستائیان،  تامین امنیت اجتماعی و باز توزیع عادلانه درآمد را بر دوش دارد.

وی با بیان اینکه واجدین شرایط این بیمه، کشاورزان غیر ساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر بیست هزار نفر، روستائیان و عشایر، کارکنان مراکز و شرکت های وابسه به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع  طبیعی و رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در شهرهای زیر بیست هزار نفر هستند اظهار داشت: شرایط عضویت در بیمه دارا بودن حداقل 18 سال سن، عقد قرارداد در یکی از کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر با اشاره به توسعه کشور در اواخر سال 95 در حوزه بیمه ، اشاره کرد: طرح بازنشستگی عشایر و روستائیان بر اساس ماده 57 قانون احکام دائمی به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه نزدیک به 25 هزار نفر مشمول شرایط این بیمه در آذربایجان شرقی وجود دارد، افزود: در حال حاضر افرادی که سن 70 سال به بالا را دارند امکان ثبت نام در این بیمه را خواهد داشت اما این فرجه تنها تا آخر خرداد ماه سال جاری باقی است و بعد از این تاریخ افراد زیر 50 سال حق ثبت نام خواهند داشت.

وی ادامه داد: مشمولین شرایط با در دست داشتن کپی کارت ملی می توانند به دفاتر کارگذاری روستایی مراجعه کرده و در عرض یک هفته با بررسی انجام شده حکم مستمری بر قرار می شود.

وی با شاره به اینکه صدور احکام مستمری در حال حاضر به صورت دستی انجام می گیرد، اذعان داشت: به زودی این فرآیند به صورت مکانیزه در خواهد آمد و با راه اندازی سامانه صبا صدور احکام از طریق وب ممکن می شود.

وی سهم بیمه شدگان اصلی استان 361هزار و 155 از طرف وزارت کار و تعاون اجتماعی اعلام کرد و گفت : با وجود اضافه شدن 12 هزار بیمه شده نسبت به آمار سال 94 تا کنون، در سال جاری 46.6 درصد مشمولین استان عضو شده اند که این تعداد بیانگر رتبه اول کشوری اسان در این حوزه است.

نظری اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 102 کد در استان به کارگذارها داده شده است و به لحاظ آماری شهرستان های مرند با 17 هزار و 317 بیمه شده  ،بستان آباد با 17 هزار و 268 و میانه با 15 هزار و 952 بیشترین دارای تعداد افراد بیمه شده در بین شهرستان های استان هستند.

وی آمار مستمری بگیران آذربایجان شرقی را 4 هزار و 873 خانواده دانست و ادامه داد: حدود 137 خانوار از باب از کار افتاده کامل و 4هزار و 823 نفر به دلیل از دست دادن سرپرست مستمر بگیر این زیر مجموعه هستند که در سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر در ادامه این نشست از سیاست گذاری های سال 96 این سازمان سخن گفت و افزود: اهداف این سازمان بر پایه 5 شاخصه ابلاغ شده است که شامل : جذب حدود 18 هزار و 197 نفر به مجموعه بیمه شدگان، افزایش سطح مینگین درآمدی، کاهش میانگین سن بیمه شدگان با جذب افراد جوان در صندوق می باشد.

وی در پایان اظهار داشت: طبق بررسی های انجام شده از سوی تهران در عملی کردن 5 شاخصه اهداف سازمانی آذربایجان شرقی رتبه اول کشوری و بعد از کردستان، کرمانشاه و همدان است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است