پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   69711  | تاریخ خبر : 1396/02/26  | ساعت : 18:15

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی:

خلاقيت دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي مثال زدني است


نصر: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان آذربايجان شرقي گفت: خلاقيت دانشجويان و اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي مثال زدني است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "سيد جواد انگجي" قبل از ظهر امروز در مراسم تجليل از افتخارآفرينان عرصه رباتيك که در سالن شهریار دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد، به تاثير منابع انساني در تحكيم قدرت كشورها اشاره كرد و گفت: امروزه منابع انساني، تنها منابعي است كه كشور ها مي توانند بر آن تكيه كنند؛ روزگاري  دنيا بر روي منابع مالي و طبيعي و ... حساب مي كرد و قضيه زر و  زور امكانات مادي قدرت يك كشور را تشكيل مي داد، اما امروزه قدرت يك كشور را نخبگان و صاحبان فكر و جوانان دانشجو تشكيل مي دهند.  

وي اذعان داشت: حضور در جمع افرادي كه پا از صحنه ي علمي كشور فرا نهادند و در جهان درخشيدند، مايه فخر بنده است.
انگجي تصريح كرد: خوشبختانه در دانشگاه آزاد اسلامي آذربايجان شرقي از بدو تاسيس با برنامه ريزي صحيح، شاهد رشد و شكوفايي دانشگاهيان در طول 35 سال فعاليت چه در عرصه هاي داخلي و چه عرصه هاي خارجي بوديم و سعي داريم با احداث پارك بزرگ روباتيك زمينه را براي زحمت كشان و علاقه مندان عرصه رباتيك فراهم تر سازيم.  

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز افزود: از دو سال پيش طي بازديد هايي كه از واحد ايلخچي داشتم، شاهد برنامه ريزي اصولي و هدفمند اين دانشگاه بودم كه عرض كردم شما مي توانيد به قطب رباتيك منطقه تبديل شويد و بحمدالله تلاش و زحمات اين نخبگان به نتيجه رسيد و سال گذشته در مسابقات آلمان و امسال در مسابقات كشوري مقام اول را به دست آوردند.

انگجي اظهار داشت: ايلخچي كه تا ديروز بخاطر يك محصول كشاورزي شهرت يافته بود، امروز به بركت وجود دانشگاه آزاد اسلامي در عرصه رباتيك در كشور آلمان درخشيده و شهرت جهاني پيدا كرده است و اما امروز جمع شديم از افتخار آفريني اخير اين عزيزان كه توانستند در مسابقات ربوكاپ آزاد ايران مقام اول ربات هاي انسان نما را به دست بياورند، تجليل به عمل آوريم.

وي به اهداف علم رباتيك كه رفع مشكلات جامعه از طريق سيستم هاي پيشرفته است، خاطر نشان كرد و گفت: عرصه رباتيك بايد در خدمت انسان و حل مشكلات و تسهيل امور بكارگيري شود تا بخشي از گرفتاري هاي بخش صنعت مثلا مراقبت از خطوط نفت و گاز و برق و ...حل شود.

وي با بيان اينكه خلاقيتي كه در جوانان و اساتيد ما وجود دارد، مثال زدني است، تصريح كرد:با رشدي كه در عرض 35 سال اتفاق افتاده، دانشگاه آزاد اسلامي استان توانسته از عرصه هاي ملي به سمت عرصه هاي بين المللي پيشرفت كند و خود را با دانشگاه هايي كه در دنيا مطرح هستند همتراز كند.

انگجي در پايان اذعان داشت: خوشبختانه جناب آقاي دكتر ولايتي همواره توجه به نخبگان دانشجو و اساتيد را مورد تاكيد قرار داده اند و خواستار ارائه امكانات لازم براي فعاليت اين عزيزان شده اند.

در ادامه سرپرستان تيم هاي رباتيك تبريز و ايلخچي به ارائه گزارش عملكرد خود پرداختند و در نهايت از سوي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي آذربايجان شرقي اعضاي تيم هاي برنده مورد تقدير قرار گرفتند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است