پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   69705  | تاریخ خبر : 1396/02/26  | ساعت : 15:20

مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی در گفت و گو با نصر خبر داد:

راه اندازی چتر وای فای تا پایان امسال در تبریز


نصر: مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی از راه اندازی چتر وای فای در شهر تبریزتا پایان سال ۹۶ در تبریز خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فناوری نصر، یوسف شکوری مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار" نصر"  با اشاره به روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی   در ۲۷اردیبهشت ماه که مصادف با تشکیل اتحادیه جهانی مخابرات است، بیان کرد: هرساله برای این روز یک شعار توسط دبیر کل اتحادیه انتخاب می شود که امسال با عنوان " دیتاهای بزرگ برای تاثیر بزرگ" نام گذاری شده است
وی با بیان اینکه انتقال داده های بزرگ نیاز به بستر مناسب  دارد، گفت: فیبر نوری یکی از بسترهای مناسب برای انتقال داده های کلان است که  شرکت مخابرات ایران قدم های  خوبی را برای توسعه و ایجاد دسترسی مردم به فیبر نوری در  منازل، بنگاه های اقتصادی،ادارات  نموده است
وی با اشاره به اینکه در شهر تبریز اکنون  55هزار پورت ظرفیت استفاده از فیبر نوری  فراهم شده است، افزود: سیاست کاری در این حوزه افزایش این بستر به ظرفیت 125هزار پورت تا پایان سال جاری است.

 وی همچنین توسعه سرویس های باند پهن را از سیاست های دولت یازدهم دانست و اظهار داشت: تمام خدمات الکترونیکی از جمله بانک داری، آموزش آنلاین و تجارت و سلامت  الکترونیک ... نیازمند گسترش بستر باند پهن می باشد که با طرح توسعه فیبر نوری ( پروژه  FTTH ) این امکان به صورت کامل اجرایی می شود.
مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی سیاست مخابرات در راستای عملی کردن شعار سال " اقتصاد مقاومتی-تولید و اشتغال" را حمایت از تولید محتوای داخلی دانست و ابراز داشت: مخابرات آذربایجان شرقی با سرمایه گذاری برای میزبانی  محتوای داخلی و توزیع ان در شبکه مخابراتی استان ابراز امیدواری کرد که متخصصین این حوزه نسبت به تولیدمحتوی مورد نیاز مردم اقدام نمایند  .

وی ضمن اشاره به مصوبه اخیر سازمان تنظیم مقررات در خصوص تفکیک اینترنت داخلی از بین الملل افزودند: بر اساس این مصوبه هزینه اینترنت داخلی نصف قیمت اینترنت بین المللی خواهد شد که خوشبختانه با تلاش همکاران این مصوبه در استان ما به مرحله اجرا رسیده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به عملکرد مخابرات استان در بخش های مختلف خصوصا ایجاد بسترهای لازم برای ارایه سرویس های باند پهن ، گفت : هم اکنون 533 مرکز مخابراتی ، 482 روستا و 62 شهر به اینترنت پرسرعت مخابرات تجهیز شده اند که با فراهم شدن امکانات و ارائه سرویس در مراکز فوق در طی سه سال گذشته 210000 مشترک به مشتریان اینترنت پرسرعت اضافه شده و رشد 151 درصدی داشته است همچنین پهنای باند استان از 1705 مگابیت بر ثانیه در سال 92 به 12000 مگابیت بر ثانیه رسیده که رشد 604 درصدی را نشان می‌دهد.            
شکوری گفت: بر اساس این آمار سایت های BTS همراه اول از هزار و 90 سایت به 2هزار و 404 سایت رسیده است که رشد 121 درصدی داشته است.
وی با اشاره به اینکه مخابرات با بهره گیری از فناوری های جدید دنیا  و متناسب با نیازهای مردم در پیشرفت و توسعه بستر های ارتباطی تلاش خواهد کرد،
وی در ادامه این گفتگو به یکی از اصلی ترین برنامه های مخابرات اشاره کرد و گفت: به زودی شبکه چتر وای فای تبریز در اکثر مجموعه های گردشگری،تجاری،اداری و فرهنگی راه اندازی خواهد شد که قدمی برای آمادگی  در ارایه خدمات اینترنتی پرسرعت برای گردشگران تبریز 2018 است و تلاش داریم تا پایان سال 96 این امکان اجرایی شود.


مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی از ایجاد یک امکان جدید در تلفن های همگانی خبر داد و گفت: این امکان پیش از این در زندان های استان پیاده سازی شده است که بر اساس آن دیگر نیازی به استفاده از کارت تلفن نخواهد بود و با استفاده از ان  امکان شارژ مجدد کارت های تلفن ایجاد خواهد شد  ودیگر مشکل کمبود کارت تلفن همگانی نخواهد بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است