پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   69611  | تاریخ خبر : 1396/02/24  | ساعت : 16:40

دادستان کل‌کشور:

انتظار ما توجه به توصیه‌ها در مناظره بود/ موسسه مالی «میزان» نسبتی با قوه قضاییه ندارد


نصر: دادستان کل کشور گفت: به نظر می رسد یکی از مهمترین مسائلی که باید در امر انتخابات مورد توجه قرار گیرد، مساله امنیت است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از عصرایران: محمدجعفر منتظری در نشستی خبری اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور هستیم امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های حساب شده و منطقی، شاهد حضور اکثریت مردم در روز جمعه باشیم و ملت سرافراز ایران، برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی بیفزایند.

وی ادامه داد: انجام یک انتخابات پرشور و حضور حداکثری مردم قطعا نیازمند فراهم شدن زمینه های لازم است. به نظر می رسد یکی از مهمترین مسائلی که باید در امر انتخابات مورد توجه قرار گیرد، مساله امنیت است.

دادستان کل کشور بیان کرد: هرچه به جمعه نزدیک‌تر می‌شویم شور و تلاش همه بیشتر می‌شود و خوب است، اما در شور انتخاباتی ستادها و مسئولان توجه کنند که مقررات و خطوط قرمز رعایت شود. مهمترین خطوط قرمز ارزش‌های اسلام و انقلاب است و چیزی است که مردم برای آن خون داده‌اند و نباید اجازه دهیم افرادی این خطوط را رعایت نکنند.

وی با اشاره به مناظره‌های تلویزیونی کاندیداها اظهار کرد: ما سعی کردیم در کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات توصیه‌های لازم را ارائه کنیم و گفتیم اخلاق رعایت شود و مسایلی که موجب تنش می شود وارد نشود و انتظار بود که توصیه‌ها بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت، ما شاهدیم در مناظره‌ها این موضوع بدآموزی بوده و آثار خوبی در افکار عمومی نداشت و دیدیم که برخی بزرگان و مردم نسبت به آن اعتراض داشتند.

منتظری خاطرنشان کرد: یکی از آقایان خطاب به یکی دیگر از کاندیداها در رابطه با مسایل پولی و موسسه‌ای گفتند که موسسه‌ای به نام میزان وابسته به شماست که دروغ محض است و ما تاسف می خوریم. میزان هیچ نسبتی با قوه ندارد و قوه قضاییه هم هیچ نسبتی با میزان ندارد. نسبت دادن موسسه مالی‌ای به قوه قضاییه که شکات زیادی دارد نسبت ناروایی است یا اینکه در مناظره بگویند که قوه قضاییه در طول دوران چه مبارزه‌ای با فساد داشته و قوه را بی‌خاصیت مطرح کردند که دور از انصاف است.

وی گفت: حرف اول ما این است که مسئولان اجرایی و مدیران چه دولت اصلاح طلب و چه دیگری ساختار کار را به گونه ای تعبیه کنند که در آن فساد ایجاد نشود نه اینکه راهکارهای لازم را به عمل نیاوریم و بگذارند غده بزرگ فاسد در بدنه وزارتخانه‌ای یا درون بانکی به وجود آید و بگوییم که برخورد نمی‌شود.

دادستان کل کشور افزود: می‌دانیم دمل چرکی و نقطه فاسد در بدن از یک نقطه کوچک شروع می شود؛ چرا از ابتدا پیشگیری از بروز فساد نمی‌کنیم. بانک ها و مراکز اقتصادی باید متناسب با شرایط خود کنترل کنند که فساد ایجاد نشود. اینکه بگویند پرونده های فساد به قوه فرستادند و قوه رسیدگی نکرده، درست نیست. در دولت گذشته و این دولت مبارزه ادامه دارد و ما معاون رییس جمهوری داریم که در زندان است. این کمال بی انصافی است که بگویند قوه کجا مبارزه با فساد کرده است. یک وزیر یا رییس باید انقدر مراقبت کند که فسادی ایجاد نشود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

با سلام و احترام، چرا بعضی ها که از وظایفشان برخورد با تهمت زنندگان و دروغ پردازان و صیانت از اخلاق در جامعه است فقط به موردی که مربوط به حوزه خودشان است دفاع می کنند و جلوی هزاران تهمت و افترای به استوانه های نظام را نمی گیرند. و عده ی در امنیت کامل و بدون هراس از قوه مقتدر قضاییه، به نام انقلاب هر چه می خواهد به طرف مقابل نثار می کند.
09:54:02 1396/02/25
نوری
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است