پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   69550  | تاریخ خبر : 1396/02/23  | ساعت : 20:15

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی مطرح کرد:

ایجاد شبکه‎ی هانی نت برای جلوگیری از حملات سایبری / آغاز طرح یکسان سازی آدرس پستی ایرانیان


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی بیان اینک به عنوان استانی، صنعتی تحت نفوذ برخی آسیب‎ها و خطرها قرار داریم شبکه‎ی هانی نت را برای جلوگیری از حملات سایبری در سازمان ها راه اندازی خواهیم کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، بهمن حسین زاده  صبح امروز در نشست خبری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات آذربایجان شرقی  از  اجرای پروژه جی نف (طرح یکسان سازی آدرس پستی ایرانیان) با اعتبار 8 میلیارد تومانی که از طرح‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود در شهرهای تبریز، مراغه و میانه به بهره‌برداری خبر داد.

وی با بیان اینکه  اخیرا 17 دفتر ICT روستایی ایجاد شده است، گفت: با راه اندازی این دفاتر برای 25 نفر اشتغالزایی شده است.

وی به انجام اقدامات پیشگرانه در راستای جلوگیری از حملات سایبری اقداماتی اشاره کرد و گفت: آذرباجان شرقی به عنوان استانی صنعتی تحت نفوذ برخی آسیب‎ها و خطرها قرار دارد.

حسین زاده از ایجاد شبکه‎ی هانی نت برای جلوگیری از حملات سایبری خبر داد و افزود: این اقدام امنیتی به منظور جلوگیری از حملات سایبری در استان انجام شد که در آزمایش این طرح تحقیقاتی، نفوذ به مودم‎های خانگی، میزان نفوذپذیری و آسیب‎پذیری ارزیابی شد تا امکان هرگونه حمله به حداقل برسد. 

وی ادامه داد: هانی پات یک نوع سیستم به عنوان دام است که مهاجمان را فریب داده و به سوی خود جلب می کند و به این ترتیب علاوه بر امکان نظارت و کنترل کار مهاجمان، این فرصت را نیز به سازمان می دهد که فرد مهاجم را شناسایی کند و از سیستمهای اصلی شبکه خود دور نگه دارند.

وی اظهار داشت: عضویت در سامانه تعاملی مرکز ماهر از دیگر اقدامات انجام گرفته در حوزه پیشگیری از حملات سایبری است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‎شرقی با بیان اینک دستگاه‎های اجرایی باید اجازه‎ی نصب این پات‎‎ها را به منظور جلوگیری از حملات سایبری دهند گفت:  همکاری این ارگان ها برای حفظ اطلاعات درون سازمانی بسیار اهمیت دارد و نیز پیشنهاد می شود  حتماً از سرورهای داخلی استفاده کنند. 

حسین زاده در این نشست به ایجاد واحد استانی توانمندسازی توسعه کسب و کارهای نوپا و تولید محتوا، ایجاد یکی از بزرگترین مراکز دیتاسنتر کشور در استان، تنظیم تفاهم‌نامه‌های طرح تکاپو با مشارکت فعال بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار در حوزه فاوا و افزایش تعداد شهرهای تحت پوشش اینترنت نسل سوم، چهارم و چهارو نیم به 60 شهر اشاره کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است