پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   69486  | تاریخ خبر : 1396/02/22  | ساعت : 09:35

خبر/

عوامل فیلم "ائو" در تبریز تقدیر شدند/ هنرمندان جسور، منشاء تحول در جامعه


نصر: عوامل فیلم "ائو" که در جشنواره ی جهانی فجر به مقام اول دست یافت، از سوی مسئولان فرهنگی تبریز مورد تجلیل قرار گرفتند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر، نویسنده و کارگردان به همراه بازیگران اصلی فیلم "ائو" که برای اولین بار در تاریخ سینمای آذربایجان موفق به دریافت سه جایزه ی اصلی جشنواره جهانی فجر شده اند، ظهر امروز با حضور مسئولان ارشد فرهنگی آذربایجان شرقی در دانشگاه نبی اکرم(ص) مورد تجلیل واقع شدند.

محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این مراسم، با اشاره به اینکه هنرمندان تبریز همواره باعث افتخار این شهر هستند گفت: اعتماد به نفس نزد اهالی فرهنگ و هنر به حلقه مفقوده تولید آثار فاخر در این حوزه تبدیل شده است.

وی با اشاره به بدرفتاری با هنرمندان در برخی دوره های گذشته یادآور شد: بسیاری از هنرمندان، بخاطر نبود امکاتات و پشتوانه مادی و حتی معنوی در دوره های قبل پس زده شده و اعتماد به نفس خود را از دست داده اند.

محمدپور، سرخوردگی و نبود اعتماد به نفس در بین اهالی فرهنگ و هنر را موجبات خسران اجتماعی خواند و اظهار داشت: اگر در طول تاریخ ایران زمین، شخصیتهای برجسته جسارت به خرج نداده و اعتماد به نفس لازم را نداشتند، امروز این تاریخ درخشان را صاحب نبودیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه ی سخنان خود با اشاره به جسارت اصغر یوسفی نژاد، کارگردان فیلم "ائو" در ساخت این فیلم، تصریح کرد: عوامل فیلم ائو، اعتماد بنفس را معنا کرده و راهی جدید برای اهالی سینما و تئاتر آذربایجان باز کرده اند.

وی ضمن تقدیر از پیشگامی دانشگاه نبی اکرم(ص) در برگزاری این مراسم، خاطرنشان کرد: نقد هنر، رسالت دانشگاه است و هنرمند نیز باید ضمن استقبال از انتقاد، از آن برای رفع نواقص کار خود بهره ببرد.

محمدپور وظیفه ی تشکیلات وزارت ارشاد را رفع موانع پیش روی هنرمندان خواند و تصریح کرد: دولت تدبیر و امید همواره در راستای حفظ شان و کرامت انسانی اهالی فرهنگ و هنر گام برداشته است.

دکتر محمدرضا میلانی، رئیس دانشگاه نبی اکرم(ص) هم طی سخنانی، هنرمندان را پیش قراولان لشکر تسخیر دلها در جهان خواند و گفت: اگر ‌می خواعیم دنیا را تسخیر کنیم و همه ی جهان حرفمان را گوش کنند راهی جز بها دادن به فرهنگ و هنر نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: در عصر کنونی، تنها به زبان هنر می توان با قدرت و نفوذ حرفمان را در جهان بزنیم.

عبدالحسین لاله، مدیر گروه نمایش دانشگاه نبی اکرم(ص) نیز گفت: همت کارگردان و عوامل فیلم سینمایی "ائو" نشان داد که پول هرگز نمی تواند جای خلاقیت و روح متعهدانه ی هنرمندان را بگیرد.

وی موفقیت این فیلم را باز کننده ی راهی جدید پیش روی اهالی سینما و تئاتر آذربایجان خواند و گفت: روزگاری می گفتند که از ترکی تراژدی در نمی آید، درحالیکه امروز بدون حاشیه پردازی سیاسی، به زبان ترکی آذری فیلم ساخته شده و در جشنواره ی جهانی فجر هم جایزه ی اول را دریافت می کند.

گفتنی است در پایان این مراسم، از نویسنده و کارگردان و بازیگران فیلم ائو که از دانش آموختگان دانشگاه نبی اکرم(ص) هستند تقدیر شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

یاشاسین آنادیلیمیز
23:29:15 1396/02/22
رضا
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است