پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   69219  | تاریخ خبر : 1396/02/16  | ساعت : 22:25

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در تبريز:

بیش از ۱۰ میلیون نفر در دولت تدبیر و امید مشمول بیمه شدند/ جوانان را موتور توسعه  می دانیم/ اخلاق و دیپلماسی مغز عناصر قدرت هستند


نصر: وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی ایران گفت: ما جوانان را باور داریم و به شدت با بازی کردن و استفاده ابزاری از جوانان مخالف هستیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "سید رضا صالحی" بعد از ظهر امروز در نهمین جشنواره علی اکبر (ع) که در فرهنگسرای الغدیر با حضور مسئولین و نخبگان آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار داشت: اگر فرهنگ ایرانی در دنیا بالنده است، به یمن وجود فرهنگ آذربایجان است.
وی آذربایجان را به عنوان سرزمین راز و رمز خواند و گفت: آذربایجان را دوست دارم چون در یک صد سال گذشته پرچم دار دموکراسی، آزادی و مردم سالاری چه قبل انقلاب و چه بعد از انقلاب اسلامی بوده و از این جهت تبیین و تحلیل فرهنگ این سرزمین بدون درک تاریخ آن ابتر و ناقص است.
صالحی به لزوم شناخت واقعیت های کشور اشاره کرد و گفت: ما به باور های جوانان ایرانی اعتقاد و اطمینان داریم و سعی داریم زمینه هارا برای شکوفایی تمامی استعدادهای جوانان فراهم سازیم؛ این در حالی است که به شدت با بازی کردن و نگاه ابزاری به جوانان مخالف هستیم.
وی جوانان را موتور توسعه دانست و اظهار داشت: زبان صداقت و شفافیت یکی از منظر های اصلی جوانان ایرانی است و باور داریم بدون جوانان به مقصد نخواهیم رسید چرا که جوانان ریا گریز هستند.
وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی ایران به وضعیت نامناسب کشور در دولت گذشته خاطرنشان کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در شرایطی کشور را تحویل گرفت که در اوج مناقشات منطقه ای قرار داشت و با انباشتی از چالش ها از جمله رشد منفی 6.8 و تورم بالای 40 درصد مواجه بود.
صالحی افزود: در بازه ای از زمان که رئیس قوه علیه مجلس و مجلس علیه رئیس قوه افشا گری می کرد و انگ زنی، تحقیر، انتقام جویی تبدیل به یک فرهنگ و امید شده بود،ایران با ظهور دولت تدبیر و امید فضا و جهت حرکت مردم کشور تغییر یافت.
وی با اذعان به اینکه اخلاق دیپلماسی، مغز عناصر قدرت هستند تصریح کرد: اگر عناصر قدرت با درشت گویی، پرخاشگری، فحاشی، شایعه، انتقام جویی و تخریب پیش می رفت، به نا کجا آباد ختم می شد.
وی ادامه داد: آغاز مناظره به جای مناقشه یکی از کاربردی ترین راه های ابراز قدرت در کشور بود که منجر به شکل گیری قدرت ملی شد.
این مقام مسئول به پشتوانه ملی کشور اشاره کرد: بدیهی است که نیرو های مسلح، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و... از جمله کانون های قدرت ملی باشند.
وی گفت: با این حال در طول 4 سال دولت تدبیر و امید، تحولات منطقه ای به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد.
وی به کاهش تهدیدات منطقه ای اشاره کرد و افزود: ما امروز در منطقه به عنوان بازیگر اصلی معرفی شده ایم و تهدیدات به شدت کاهش پیدا کرده است.
وی اظهار داشت: ما توانستیم از طریق مذاکره با عزت و کرامت امکان سفر به حج را محیا سازیم در حالی که می توانستیم با درشت گویی کارمان را پیش ببریم. با این حال از شروط خود در برابر عربستان یک ذره کوتاه نیامده ایم و آنها نیز همه شروط ما را قبول کرده اند و امیدوارم امسال حج عزتمندانه ای داشته باشیم.
وی به گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید اشاره کرد و اذعان داشت: در این دولت نزدیک به ۱۰ میلیون نفر مشمول بیمه شده اند که از میان تنها۳۰ هزار نفر از اصحاب فرهنگ و هنر بیمه و عده ای نیز بیمه تکمیلی شده اند.
گزارش نصر حاكي است، در پایان این جشنواره از نخبگان جوان کشوری تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است