پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68396  | تاریخ خبر : 1396/01/30  | ساعت : 08:37

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی خبرداد:

برگزاری نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز آذربایجان شرقی


نصر: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی گفت: فردا چهارشنبه نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز آذربایجان شرقی در ساعت 17 در محل تالار معلم تبریز برگزار می شود.

به گزارش نصر به نقل ازایرنا، محمدرضا عیدی اعلام کرد: در جشنواره هجدهم که پارسال برگزار شد، 75 میلیارد و 600 میلیون تومان توسط خیران نیک اندیش تعهد شد و پیش بینی می شود در جشنواره نوزدهم تعهد خیران 10 درصد بیشتر از جشنواره پارسال باشد.

وی اظهار کرد: آذربایجان شرقی همواره در جذب مشارکت خیران مدرسه ساز در سطح کشور مقام نخست را داشته و پیش بینی می شود امسال نیز با برگزاری باشکوه جشنواره نوزدهم این جایگاه حفظ شود.
وی با بیان اینکه از مجموع 23 هزار و 700 کلاس درس استان، فقط 9 هزار و 637 کلاس مستحکم و ایمن وجود دارد، گفت: 6 هزار و 257 کلاس درس نیمه مستحکم و هفت هزار و 800 کلاس درس غیرمستحکم در استان نیازمند مقاوم سازی و تخریب و بازسازی است که مشارکت خیران می تواند در ساماندهی سریع این وضعیت کمک کند.
عیدی با اعلام اینکه حدود 35 درصد از اعتبار 108 میلیارد تومانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان از محل منابع دولتی در سال 95 تخصیص پیدا کرده است، گفت: این در حالیست که میزان تعهدات تحقق یافته خیران در جشنواره هجدهم استان بیشتر از اعتبارات تخصیص یافته دولتی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی اضافه کرد: در زمان حاضر 75 مدرسه با 445 کلاس درس در سطح استان در دست ساخت است که احداث بخش قابل توجهی از آن ها با مشارکت خیران صورت می گیرد.
وی اظهار امیدواری کرد: نیمی از این کلاس ها برای استفاده در سال تحصیلی آینده آماده بهره برداری باشد.

عیدی اعلام کرد: در 4 سال گذشته 322 مدرسه با یک هزار کلاس درس به عنوان طرح های خیرساز و مشارکتی در آذربایجان شرقی افتتاح شده که حجم قابل توجهی است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است