پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68380  | تاریخ خبر : 1396/01/30  | ساعت : 09:25

پیگیری وعده مسئولان/

تکمیل پروژه میدان آذربایجان درگیر و دار وعده ها!


نصر: در 19 خرداد 1394 با آغاز عملیات اجرایی یکی از بزرگ ترین میدان های شهری ایران؛ در کلان شهر تبریز با نام " پروژه عظیم میدان آذربایجان" علاوه بر اینکه قرار بود تبریز صاحب میدانی مدرن و زیبا شود، مسائل و مشکلات ترافیکی این محدوده نیز، برطرف گردد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، شهردار تبریز در آئین کلنگ زنی این پروژه وعده داد: امیدواریم پروژه عظیم میدان آذربایجان در روز 22 بهمن سال 1395 به بهره برداری کامل برسد.

اما! این پروژه که نقش مهمی در تبادل سیل عظیم ترافیک شهری با سه رمپ «پاسداران-آذربایجان»، «بابایی-آذربایجان» و «آذربایجان-بابایی» در قالب مسیرهای طبقاتی و همچنین آکس عبور تراموا، عابر پیاده و دوچرخه در محدوده مرکزی میدان می تواند نقش مهمی در روان سازی ترافیک بخش غربی کلان شهر تبریز داشته باشد با گذشت 67 شب از موعد سر رسید این وعده هنوز این پروژه آماده بهره برداری نمی باشد.

" صادق نجفی" در روز 9 فروردین امسال وعده داد: فاز اول پروژه میدان آذربایجان که شامل رمپ « پاسداران-آذربایجان » می باشد به زودی تقدیم شهروندان می شود!

و ما در اواخر ماه فروردین قرار داریم و نه تنها از افتتاح این پروژه اثری نیست بلکه فاز اول به گفته شهردار تبریز هنوز« تقدیم شهروندان» نشده است.

"صادق نجفی" در تاریخ 22 آذر 1395 با اشاره به مراحل زمان بندی این پروژه گفته بود: پروژه  برای 24 ماه تعریف شده است و اگر پیمانکار پروژه  به قول خود عمل کند پروژه را در 18 ماه به پایان می رساند.

وی در ادامه  به درصد پیشرفت این پروژه اشاره و عنوان کرده بود: در سایه برنامه زمان بندی، اجرای تقاطع‌های غیرهم سطح پروژه با پیشرفت ۹۰ درصدی همراه است؛ اما با احتساب رمپ‌ها و ورودی‌های خارج میدان، کلیت پروژه با پیشرفت ۷۰ درصد تداوم دارد.

" نجفی" در پایان افزوده بود: سرعت اجرایی پروژه و استاندارهای کیفی آن، دو فاکتور مهم اجرایی است که باید با مدیریت زمان و استفاده بهینه از مصالح و تجهیزات مد نظر مدیران اجرایی پروژه باشد.

 قابل ذکر است؛ پروژه بزرگ میدان آذربایجان، با 260 هزار مترمکعب حجم خاکبرداری، 32 هزار مترمربع بتن‌ریزی، 35 هزار تن آسفالت‌ریزی و 11 هزار مترحفاری شمع،  به عنوان یکی از کم‌نظیرترین پروژه های سال های گذشته تبریز، پس از بررسی‌ها و مطالعات ترافیکی و تاثیرات اجتماعی و فرهنگی، در دستور کار مجریان عمرانی شهرداری تبریز قرار گرفته است.

متاسفانه گزارش ها حاکی از آن است؛ با توجه به اهمیت ویژه ی پروژه ی میدان آذربایجان و نقش آفرینی آن در شاخصه های بار ترافیکی، شهرسازی، زیباسازی ساختار شهری و اجتماعی  و فرهنگی غرب کلان شهر تبریز، هنوز انتظارها برای باز شدن چشم مردم بر روی چشم انداز زیبای این میدان برآورده و باز نشده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است