پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68342  | تاریخ خبر : 1396/01/29  | ساعت : 09:15

4 اردیبهشت ماه امسال در شهرک صنعتی سلیمی صورت می گیرد/

برگزاری جلسه هم اندیشی نخبگان آذربایجان شرقی با صاحبان صنایع


نصر: اولین جلسه هم اندیشی نخبگان آذربایجان شرقی با صاحبان صنایع استان در مجتمع امام رضا(ع) شهرک صنعتی شهید سلیمی برگزار می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، وحید صدرالدینی مخترع برگزیده کشوری و رییس جلسه هم اندیشی نخبگان آذربایجان شرقی با صاحبان صنایع در گفت و گو با خبرنگارنصر گفت: جلسه هم اندیشی نخبگان استان با صاحبان صنایع با هدف بررسی توانمندی ها و نقش آفرینی نخبگان در اقتصاد مقاومتی 4 اردیبهشت ماه در مجتمع امام رضا (ع) واقع در شهرک صنعتی شهید سلیمی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این جلسه 70 نفر از نخبگان علمی از جمله مخترعین برگزیده کشور، پژوهشگران و محققین حوزه های مختلف علم و فناوری و همچنین جوانان نمونه کشوری در حوزه های فناوری، فرهنگی، ادبی و ورزشی حضور خواهند داشت و با جمعی از مدیران صنایع نامی استان پیرامون اقتصاد مقاومتی و نقش آفرینی نخبگان در تحقق این مهم بحث و تبادل نظر خواهند کرد. که برای تداوم دو امر مهم «همت جوانانه» و «حرکات مؤمنانه فراگیر» جمعی از برگزیدگان ادبی و فرهنگی و قهرمانان ورزشی استان برای شرکت در این جلسه هم اندیشی دعوت شده اند.

صدرالدینی ادمه داد: این جلسه توسط جمعی از نخبگان و مخترعین برگزیده کشوری تنظیم و تدارک دیده شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به نقش مهم و غیر قابل انکار نخبگان و فناوران کشور در اقتصاد مقاومتی بالاخص در زمانی که فناوری های نوین جهان به این صورت مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفته اند، می بایست نخبگان کشور میدان لازم را برای ارائه برنامه ها و فناوری های خود در داخل کشور داشته باشند و مورد حمایت زیرساختی از طرف دولت قرار بگیرند که این از تعاریف و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با هدف دستیابی و تولید فناوری های تحریم شده در داخل کشور است اما اقدامات دولت و بنیاد ملی نخبگان در این حوزه کافی نیست و طبق فرموده رهبر فرزانه انقلاب نخبگان نباید منتظر باشند تا دیگران طراحی کنند و می بایست وارد عمل شده و نظرات و برنامه های خود را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ارائه نمایند.

وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم در این جلسه در خصوص راه‌حل و علاج وضع کنونی صنعت و اشتغال نظرات تاثیرگذاری از جانب نخبگان و صاحبان صنایع مطرح شود و برنامه های علمی و عملی برای نقش آفرینی نخبگان و فناوران کشور در موضوع تولید و اشتغال استخراج گردد. به امید خداوند متعال تشکیل اتاق فکر اقتصاد مقاومتی توسط نخبگان علمی در استان برای تداوم نقش آفرینی و مشارکت نخبگان در تحقق اقتصاد مقاومتی از نتایج عملی این جلسه خواهد بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است