پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68288  | تاریخ خبر : 1396/01/28  | ساعت : 07:39

سیل آذربایجان بار دیگر رخت سیاه بر تن آذربایجان کرد/

وقتی بی تدبیری ها با اظهارات نسنجیده همراه می شود!


نصر: در پی بارندگی های اخیر و جاری شدن سیل و مرگ 43 نفر و خسارت های جانی و مالی در 18 استان آذربایجان شرقی؛ این عیدی بود که طبیعت در سایه بی تدبیری مسئولان، سال 1396 به هم وطنان آذربایجانی داد؛ و صد البته سرپوشی عجولانه در کنار اظهار نظرهای نسنجیده ی مسئولان به جای تدبیر، دل داغ دیده ی مردم آذربایجان را یکبار دیگر آتش زد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، به دنبال در گذشت بيش از 50 نفر از هموطنان مان در شهرستان های آذرشهر و عجب شير، و خسارات در 18 شهر استان آذربایجان، در حالی برخی مسئولان دليل اصلی افزايش شمار جانباختگان را ايستادن مردم در كنار مسير سيلاب ها و عكس گرفتن عنوان كردند كه اين اظهارات با انتقادات تند اهالی روستای " غله زار " آذرشهر مواجه شد و مردم روستا با ارسال عکس و فیلم از بی تدبیری مسئولان پرده برداشتند.

تصاویر «گذر راه عبوری از زیر پل در مسیر رودخانه قدیمی» در روستایی که بيشترين فوتی را بر اثر جاری شدن سیل داشت، را نشان می داد.

ماجرای اصلی انتقال راه عبوری مردم از زیرپل و در مسیر رود خانه ای قدیمی، که احتمال جاری شدن سیلاب در فصول بارندگی در آن بعید نبود و بی تدبیری مسئولان و نیندیشیدن به عواقب کار؛ امروز مردان و زنان و کودکانی را گرفتار سیل کرد و زنده زنده بلعیده شدن آنان توسط سیلاب سرنوشتی بود که شاید با کمی دور اندیشی و عاقبت اندیشی مسئولان می شد از وقوع آن جلوگیری کرد.

سال گذشته نیز در پی تصادف وحشت ناک قطار تبریز- مشهد حرف های نسنجیده مسئولی با بیان « همه جان باختگان بیمه هستند، خانواده ها نگران نباشند.» روغنی بود بر آتش قلب داغدیدگان را شعله ور تر کند و امروز باز هم این بی تدبیری تکرار شد.

در پی همه این ماجراها، طبق شواهد و تصاویر و اظهار نظر برخی مسئولان، باز هم ضعف در مدیریت بحران طبق معمول داد همه را در آورد!! و امداد رسانی پس از چندین ساعت در فاجعه قطار تبریز- مشهد را هزارباره یادآور شد.

( کمیسیون عالی سوانح راه آهن جمهوری اسلامی در بخش امداد و مدیریت بحران نیز اعلام کرد: پس از سانحه ریلی، بر اثر صعب العبور بودن مسیر منتهی به محل حادثه و نیز سرمای شدید عملیات امداد رسانی در حد انتظار مقدور نبوده است.)

این گزارش را از آن جهت یادآور شدیم تا این سوال را مطرح کنیم: بی تدبیری و نیندیشیدن به عواقب کار و مدیریت های غیر کارشناسانه ( زدن گذر راه عبوری از زیر پل و بر روی رودخانه قدیمی توسط اداره کل راه و شهر سازی) و غیر اصولی تا کی؟ تا چه زمانی مردم باید تاوان این بی تدبیری ها را؛ چه جانی، چه مالی، چه روحی، پرداخت کنند؟ باز هم با کدام سرپوش بر روی این بی تدبیری درپوش می گذارند و با کدام دلیل از ذهن اذعان این بی تدبیری را  پاک خواهند کرد و تا چه زمانی مردم تاوان بی تدبیری های مسئولان را با جان خود خواهند داد!

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (6)

نا وقتيكه مسؤلين خودرا برتر وبالاتر وفهيم تر از مردم بدانند واشتباهات خودرا قبول نكنند وضع به همين منوال خواهدبود
09:30:29 1396/01/28
رحيميان
  
اصلا در این کشور خصوصا در استان ما مدیری وجود ندارد که اصلا در موردش بشود صحبت کرد بلکه یک عده افراد خاص با سفارش یک عده خاص برای برای خود و خانواده های خود مال اندوزی می کنند.
12:03:05 1396/01/28
ا
  
ولی صدا و سیما طوری نشان داد که انگار همه می خواستند بروند سلفی بگیرند رفته بودند داخل حریم رودخانه عکس بگیرند و به نظرم این کار یعنی توهین به آذریها. هر راننده ای میداند که ماشینهای الان برای رفتن در داخل خاک هم مناسب نیستند چه برسد به اینکه عمداً ماشین خود را داخل گل کند آن هم گل سیلاب آن هم با خانواده. چی کسی با خانواده می رود داخل سیل که سلفی بگیرد. اون بندگان خدا داشتند راهشون رو میرفتند. این نوعی احمق جلوه دادن مردم و توهین به درگذشتگان است باید پیگیری شود.
19:38:11 1396/01/28
کریم سرابی
  

صدا وسيما در آتش سوزي پلاسكو هم دايما مي گفت ساختمان كهنه وفرسوده ولي هيچوقت به علت اصلي آتش سوزي اشاره نكرد
09:37:38 1396/01/31
داوودي
  
خانواده داغديدگان بايد از مسؤلين استان شكايت كنند
09:02:51 1396/01/30
طباطبايي
  
در جامعه اي كه بحران مديريتي در تشكيلات دولتي حاكم باشد و مديران تحميلي و بي تخصص باشند كار بهتر از اين نميشود . حالا اين اول كار است
12:12:20 1396/01/28
شهروند
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است