پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68242  | تاریخ خبر : 1396/01/27  | ساعت : 11:35

خبر/

قیمت گذاری خودرو به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول شد


نصر: موضوع قیمت گذاری خودرو در تب و تاب انتخابات شورای شهر و مهمتر از آن انتخابات ریاست جمهوری کم رنگ شد و با گرای رئیس شورای رقابت مبنی بر عدم درخواست افزایش قیمت از سمت خودروسازان، احتمال قیمت گذاری خودرو پس از انتخابات ریاست جمهوری قوت گرفت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از میهن صنعت، یک منبع آگاه نیز عنوان کرد که از خودروسازهای کشور خواسته شده تا زمان درخواست افزایش قیمت خودرو را به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول کنند.

وی بیان داشت : از آنجایی که موضوع قیمت خودرو و حواشی اطراف آن با بتن جامعه گره خورده است، در شرایط فعلی هرگونه تنشی که باعث نارضایتی مردم شود، عرصه را برای دشمنان قسم خورده این آب و خاک قراق تر خواهد کرد.

البته بعید به نظر می رسد که خودروسازها نیز تمایلی به درخواست تغییر در قیمت خودروهای خود تا اتمام انتخابات داشته باشند.

بر کسی پوشیده نیست که برخی از پارامترهای قیمت گذاری خودرو ماننده نرخ ارز و میزان تورم، ارتباط مستقیم با نوع تفکرات اقتصادی و سیاسی دولت دارد چنانکه دیدیم تنش های سیاسی در دولت دهم باعث رشد چند برابری نرخ ارز و به دنبال آن افزایش چشمگیر قیمت خودرو گردید.

انتخابات ریاست جمهوری در کشور ما تنش های اقتصادی زیادی را به همراه داشته و جابه جایی احتمالی دولت می تواند بسیاری از پارامترهای قیمت گذاری خودر را تحت الشعاع خود قرار دهد.

بنابر این به نظر نمی رسد تا پایان انتخابات ریاست جمهوری و البته ثبات اقتصادی کشور، از اعلام قیمت های جدید خودرو خبری شود و احتمالا با روی کار آمدن مجدد دولت فعلی این روند تسریع یافته و قیمت ها تغییر چندانی نخواهد کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

اقدام خوبی است اما متاسفانه ایران خودرو قیمتها را افزایش داده و در سایت اعلام کرده با وجود اینکه سایپا قیمت محصولات پر مصرف خود را چندان تغییر نداده و تنها در چند مورد تغییرات جزئی دارد. بهنتر است مسئولان قبل از اینکه تاثیر روانی اقدام در جامعه ظاهر شود اقدام نمایند
11:50:10 1396/01/27
کریم عابدینی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است