پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68135  | تاریخ خبر : 1396/01/24  | ساعت : 19:12

معاون وزیر امور خارجه در تبریز عنوان کرد:

لازمه حضور پر رنگ بخش خصوصی در راستای توسعه شهری/ سدمعبر تمام سرمایه گذاران باید حذف شوند


نصر: معاون کنسولی وزیر امور خارجه اظهار کرد: علاوه بر صدور ویزا، لازم است تا سایر زیرساخت‌ ها از جمله شرکت ‌های بخش خصوصی برای تحویل فرودگاه تشکیل شود تا گردشگری تبریز بیش از گذشته رونق یابد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "حسن قشقاوی" پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی که با حضور معاون کنسولی وزیر امور خارجه در فرودگاه شهید مدنی تبریز برگزار شد، برای تردد اتباع بیش از180 کشور جهان (به‌ غیر از 10 کشور که بر اساس عمل متقابل یا ملاحظات دیگر روادید فرودگاهی صادر نمی ‌کنیم)  به صورت الکترونیکی روادید صادر خواهد شد.

وی اضافه کرد: در وزارت خارجه، آماده ‌ایم هر خدمتی که ممکن باشد، در چارچوب برنامه ‌‌های تبریز 2018 ارائه دهیم و همکاری ‌های لازم را به کار بگیریم.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، در ادامه به ویژگی ‌های بارز تبریز و آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: حضور ولیعهدهای تاریخ ایران در این شهر به این معنی است که در تبریز تربیت شده و تهران حکومت می ‌کردند چراکه آذربایجان همیشه مبدا بسیاری از تحولات ایران بوده و است.

قشقاوی به اهمیت بخش خصوصی در پیشبرد اهداف تبریز 2018 اشاره کرد و گفت: اگر بنا است شهر تبریز به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال 2018 به جهانیان عرضه شود، باید لوازم این امر را محیا کنیم، با وجود اینکه استان آذربایجان شرقی در بخش‌های هتلینگ به نسبت دیگر استان ها پیشتاز است ولی این  کافی نیست و باید بخش خصوصی بیش از پیش وارد کار شود.

وی تاکید کرد: باید علاوه بر صدور ویزا، سایر زیرساخت‌ ها از جمله تشکیل شرکت ‌های بخش خصوصی برای تحویل فرودگاه تشکیل شود تا گردشگری تبریز بیش از گذشته رونق یابد.

وی افزود: در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا، مجوزهای سرمایه ‌گذاری و هتل ‌سازی در یک زمان محدود نهایتا در پنج هفته صادر می ‌شود و همچنین لازم است تا ماده ای در مجلس تصویب شود که اگر زمانی هر مقام اجرایی، قضایی، پلیسی، مالیاتی و بانکی و... به هر بهانه ‌ای از روند رشد کارخانه و یا اشتغالی جلوگیری کنند، یک تا سه سال زندانی شوند. اینبار اجازه بدهیم به جای دویدن سرمایه گذار، مدتی هم مالیات و بانک بدوند تا سعی کنیم زمینه فعالیت فعالان اقتصادی را هرچه بیشتر فراهم کنیم؛ در اینگونه کشورها روندهای قانونی برای فعالیت سرمایه‌ گذارن سهل و آسان در نظر گرفته می ‌شود و بروکراسی اداری سرمایه گذار را محدود و منفعل نمی ‌کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه در وزارت امور خارجه آماده‌ایم همکاری لازم را به کار بگیریم، خاطرنشان کرد: برای توفیق و تحقق سال 2018 ، باید برنامه ‌ها  تحت یک فرماندهی واحد باشد و  این امر نیز در گرو هماهنگی بخش‌های استانی و شهری است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است