پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68127  | تاریخ خبر : 1396/01/24  | ساعت : 23:15

استاندار اردبیل تاکید کرد:

حذف قوانین دست و پاگیر در مسیر سرمایه گذاری


نصر: استاندار اردبیل با تاکید بر حذف برخی مقررات و قوانین سخت و دست پاگیر گذشته از مدیران استان خواست در برخورد با چنین مواردی تا حد امکان انعطاف پذیر بوده و زمینه مناسب را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم کنند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، مجید خدابخش در نشست مرکز خدمات سرمایه ‌گذاری استان اردبیل موسوم به پنجره واحد افزود: بسیاری از مشکل هایی که سرمایه گذاران را از ابتدا و یا در میان راه از تصمیم خود منصرف کرده و یا پس از اجرای طرح ها سبب توقف فعالیت آنها می شود از چنین مقررات و قوانین دست و پاگیر ناشی می شوند.
وی به برخی قوانین زیست محیطی در اجرای طرح ها اشاره کرد و گفت: شاید سال ها قبل سازمان حفاظت از محیط زیست به درستی قانونی را برای جلوگیری از ایجاد آلودگی هوا وضع کرده بود ولی اکنون به خاطر پیشرفت فناوری با نصب دستگاههایی ، میزان آلایندگی بسیاری از واحدهای تولیدی از جمله مجتمع های پتروشیمی به مراتب کاهش یافته است.
وی افزود: مدیران باید به شکل آگاهانه در عین حالی که مقررات و مصالح عمومی جامعه را در نظر می گیرند در چنین مواردی با دریافت مستندات تخصصی مبنی بر آلاینده نبودن چنین مجتمع هایی مجوز احداث آنها را صادر کنند.

وی شهرک های صنعتی را برای سرمایه گذاری در ارتباط با طرح های بزرگ مانند پتروشیمی ، مکان مناسب و دارای امتیازهای ویژه دانست و گفت: متقاضی این طرح در استان اردبیل نیز می تواند با تهیه مستندات در ارتباط با کاهش درجه آلایندگی این مجتمع به واسطه نصب تجهیزات پیشرفته در شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل پروژه خود را اجرا کند.
او پیشنهاد کرد: بهتر است سرمایه گذاران قبل از اقدام برای سرمایه گذاری در طرح های بزرگ با به کارگیری یک مشاور مجرب مسائل مربوط به آلودگی های محیط زیستی آنها را بررسی کنند.
رئیس شورای برنامه ریزی استان اردبیل در قسمت دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بسیاری از تحول های بزرگ در حوزه های مختلف در دنیا از افکار ساده و در عین حال ابتکاری افراد عادی ایجاد شده اند ادامه داد: باید با توجه دقیق به هر پیشنهادی که از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی مطرح می شوند و پس از بررسی های کارشناسانه در صورت مفید بودنشان نسبت به انجام آنها اقدام کرد.

خدابخش ، همچنین خواستار به خرج دادن حوصله کافی از سوی مدیران و کارشناسان برای گفت و شنود درباره طرح هایی که افراد قصد سرمایه گذاری در آنها را دارند شد و افزود: هم ارگان ها و هم سرمایه گذاران باید قبل از انجام هر اقدامی به شکل واضح و صریح تمام موارد لازم در این زمینه را بیان کنند تا در آینده مشکلی برای هر 2 طرف ایجاد نشود.

در این نشست متقاضیان سرمایه گذاری چند طرح از جمله گاوداری، مکان تفریحی زیپ لاین ، پتروشیمی و چند طرح دیگر مسائل و پیشنهادهایشان را مطرح و پاسخ های لازم را از استاندار و مدیران ذیربط دریافت کردند.

در سال گذشته با حمایت های دولت علاوه بر اجرایی شدن طرح های اقتصادی مهم در استان 240 واحد تولیدی راکد نیز از رکود خارج و فعال شدند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است