پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68072  | تاریخ خبر : 1396/01/23  | ساعت : 19:00

در مراسم افتتاح رسمی شرکت بین المللی ایپو در تبریز؛

شریعت زاده: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو حمایت از تولید- اشتغال و صادرات است


نصر: مدیرعامل شرکت هولدینگ  ایپو گفت:تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری در سایه حمایت از تولید- اشتغال و صادرات است و شرکت ایپو نیز در همین راستا تاسیس شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمدعلی شریعت زاده؛  در مراسم افتتاحیه رسمی دفتر این شرکت که جمعی از مدیران استان، اصناف و بازاریان، تجار، تولیدکنندگان و مدیران صنایع استان، نجفی شهردار تبریز، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز حضور داشتند، با اعلام مطلب فوق افزود: چندین سال هست که حضرت آقا دغدغه اقتصاد مقاومتی داشته و شعار سال را نیز بر محوریت اقتصاد- تولید و اشتغال و حمایت از تولید ملی انتخاب می فرمایند ولی متاسفانه اقدام عملی و تاثیرگذاری صورت نمی گیرد و بخش خصوصی که اساس تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد، با مشکلات عدیده ای مواجه هست و رکود حاکم موجب شده تا بخش خصوصی توانی برای حضور در بازار نداشته باشد و شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی و ورشکستگی آنها هستیم.

وی با تاکید بر اینکه، بخش دولتی متاسفانه بیش از حد فربه و بزرگ شده و عملا هم کارایی لازم در امر ابجاد اشتغال و تولید و توجه به امر صادرات را از دست داده است؛ تصریح کرد:  لزوم توجه به بخش خصوصی بسیار احساس می شود و تاکیدات رهبر انقلاب نیز در همین جهت بوده و اقتصاد مقاوتی هم با بخش خصوصی عملی خواهد شد که متاسفانه این بخش با مشکل فروش تولیدات مواجه هستند و در امر بازاریابی و فروش مشکل دارند.
شریعت زاده، با اشاره به دیدار خود با استاندار آدربایجان شرقی که ایشان بر وجود شرکتی هولدینگ بین المللی و بازرگانی برای صادرات و فروش کالاهای تولیدی تاکید نموده بودند، بیان داشت: شرکت ایپو به عنوان یک شرکت بازرگانی بین المللی مدنطر استاندار محترم در تبریز برای تکمیل نمودن حلقه مفقوده تولید تاسیس شده زیرا فروش و بازاریابی حلقه مفقوده تولید در کشور است و  تولیدکننده باید به کار تولید بپردازد و فروش را به متخصصان امر بسپارد تا شاهد رونق و شکوفایی تولید و اشتغال باشیم.

رئیس هئیت مدیره شرکت ایپو، ادامه داد: برای زنده داشتن صنعت کشور باید به سمت صادرات برویم و تولیدکنندگان کشور چاره ای ندارند جز تولید کالای با کیفیت که بتوانیم در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن و رقابت داشته باشیم.
دکتر شریعت زاده، با تمجید از راهنمایی های رهبر معظم انقلاب، ایران را کشور مقتدر با درایت ایشان بیان کرده و اعلام کرد: ان شالله طی دیداری که با معظم اله خواهیم داشت اقدامات صورت گرفته را خدمت ایشان ارایه و از راهنمایی های ایشان کسب فیض خواهیم کرد.
وی در خاتمه از احیای 50 واحد تولیدی ورشکسته ایرانی در سال گذشته توسط شرگت ایپو خبر داده و گفت: ان شالله این رقم امسال به هزار واحد تولیدی و شرکت خصوصی خواهد رسید تا گام بلندی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و کسب بازارهای جهانی و رونق تولید - افتصاد و اشتغال برداشته باشیم. ان شالله

در ادامه این مراسم، حجت السلام والمسلمین حاج آقا شیرزاد قائم مقام شرکت ایپو نیز به ارایه عملکرد شرکت در سال گذشته و برنامه های سالجاری پرداخت و در پایان دفتر شرکت به دست دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز افتتاح گردید.

شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این مراسم گفت: حمایت از بخش خصوصی و جذب سرمایه بخش خصوصی از اولویت های اساسی شورای دوره چهارم بود و الحمدالله اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است.
وی با تشکر از مدیریت شرکت ایپو در راه اندازی شرکت بازاریابی و فروش محصولات ایرانی، افزود: یکی از نیازهای فعلی تولیدکنندگان که بسیار احساس می شد و جای آن در تبریز خالی بود، توجه  و وجود شرکتی فعال دربحث فروش و بازاریابی بود که الحمدالله شاهد تحقق این امر بودیم و قطع یقین ثمرات مثبت آن را در توسعه صنایع استان و تبریز را خواهیم دید.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، اصناف را یکی از ارکان اقتصاد کشور دانسته و تصریح کرد: اصناف نقش اساسی در توسعه و پویایی اقتصاد داشته ک دارند و لزوم حمایت و تسریع دز فعالیت اصناف احساس می گردد که ان شالله با راه اندازی شرکت ایپو شاهد اوج و سرعت واحدهای تولیدی تبریز در امر تولید و عرضه کالاهای باکیفیت خواهیم بود.
دبیری، وجود چنین شرکت هایی را برای تحقق و معرفی تبریز 2018 نیز مناسب دانسته و خاطرنشان کرد: لا توجه به ارتباطات تجاری این شرکت با کشورهای خارجی، می تواند بستری مناسب برای معرفی پتانسیل های شهر تبریز در بخش گردشگری- اقتصادی- صنعتی-فرهنگی و ... باشد.
وی در خاتمه خواستار حمایت همه جانبه مسئولان کشور و استان و تبریز از این شرکت برای عملیاتی نمودن برنامه های تدوین شده شد و حمایت خود و شورای اسلامی شهر را اعلام کرد.

 شایان ذکراست؛ شرکت هولدینگ ایپو که از سال گذشته فعالیت خود را شروع کرده است و امسال همزمان با روز پدر به صورت رسمی افتتاح و راه اندازی شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است