پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68071  | تاریخ خبر : 1396/01/23  | ساعت : 20:36

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تبریز :

70 درصد ماشین آلات واحدهای صنعتی آذربایجان شرقی ، آلمانی است/ آذربایجان شرقی قطب قطعه سازی ایران


نصر: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تبریز گفت: واحدهای بزرگ تولید استان نیاز به نوسازی ماشین آلات خود با استفاده از فناوری روز دارند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، " صمد حسن زاده" قبل از ظهر امروز در گردهمایی دومین نمایشگاه بین المللی ماشین ابزار و تجهیزات فلز کاری که در هتل کایا لاله پارک تبریز با حضور مدیران نمایشگاه ها، سازمان های صنعتی آلمان و صنعتگران آذربایجان شرقی برگزار شد، با اشاره به اینکه آذربایجان قطب بزرگ صنعت ایران است، اظهار داشت: صنایع بسیار بزرگی برای آذربایجان شرقی طراحی شده است و بزرگترین واحدهای قطعه سازی کشور در این استان فعال می باشند که امیدوارم نتیجه این همایش برای صنعت استان تاثیر گذار باشد.
وی با بیان اینکه تبلیغات سوء علیه جمهوری اسلامی ایران بی اساس است و در مذاکرات هسته ای نگرش مثبت ما به جهانیان ثابت شد، گفت: انتظار همراهی بیشتر کشور آلمان را برای افزایش تعامل و روابط اقتصادی داریم.
حسن زاده با اشاره به اینکه در زمان حاضر مدیران بنگاه های صنعتی ما برای حضور در نمایشگاه های کشور آلمان از سایر کشورها ویزا می گیرند، همکاری بیشتر انجمن قطعه سازان آلمان را با واحدهای قطعه سازی استان آذربایجان شرقی خواستار شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تبریز با بیان اینکه واحدهای بزرگ تولید استان نیاز به نوسازی ماشین آلات خود با استفاده از فناوری روز دارند گفت: امروز بهترین زمان برای حضور آلمان ها در ایران است.
حسن زاده برای تامین نیازهای خود در سال های تحریم به سمت کشورهای آسیای همچون هند و چین گرایش پیدا کردیم، اظهارکرد: علاقمندی صنعتگران ما همکاری با کشورهای اروپایی به ویژه آلمان است و 70 درصد ماشین آلات مورد استفاده در واحدهای صنعتی استان آلمانی است.
وی در پایان با تاکید بر فراهم شدن تضامین لازم برای برگشت سرمایه خارجی به استان اشاره کرد و گفت: اتاق تبریز پشتیبان فعالیت های مشارکتی با واحدهای داخلی است چرا که قیمت تمام شده تولید در این استان پایین تر از کشور آلمان است.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است