پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68068  | تاریخ خبر : 1396/01/23  | ساعت : 19:51

معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:

توسعه همکاری های صنایع آذربایجان شرقی و سرمایه گذاران آلمانی


نصر: معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد: ما نیازمند نوسازی و بهسازی در زمینه قطعه سازی و خودرو سازی هستیم‌ و می توانیم با کشور آلمان که با قدمتی دیرینه در زمینه خودرو و قطعه سازی است،  یاری گر این بخش از صنعت استان باشیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "علی نواداد" قبل از ظهر امروز در گردهمایی دومین نمایشگاه بین المللی ماشین ابزار و تجهیزات فلز کاری که در هتل کایا لاله پارک تبریز با حضور مدیران نمایشگاه ها، سازمان های صنعتی آلمان و صنعتگران آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از ارکان و اولویت های مهم آذربایجان شرقی، صنعت آن است که می توان گامی اساسی در کل صنعت استان برداشت تا درآینده حرفی برای گفتن داشته باشیم.
وی در رابطه با رفع موانع تولید استان گفت: باتوجه به سابقه و قدمت دیرینه صنعت خودروسازی آذربایجان شرقی، تعدد کارخانجات موجود در این استان، می تواند نوید بخش آینده درخشان صنعت استان محسوب شود.
نواداد با بیان اینکه بعد از دوره برجام با برداشتن گام های اساسی برای ارتباط با کشورهایی که در این خصوص می توانند یاری گر صنعت خودرو سازی و قطعه سازی باشند، اظهار داشت: پس از برداشته شدن تحریم ها، ایران به یکی از جذابترین بازارهای سرمایه گذاری در جهان تبدیل شده است. حجم اقدامات به تعویق افتاده برای نوین سازی صنعت نفت، صنعت خودروسازی، صنعت پتروشیمی و بخش بهداشت و درمان نیز فرصت های چشم گیری در زمینه مهندسی ماشین آلات و کارخانه عرضه می کنند.

وی افزود: در طی چند ماه گذشته در کشور آلمان ملاقات و برنامه هایی در حضور استاندار داشتیم، خوشبختانه در جهت برداشتن گام های اساسی همکاری بین دو کشور تصمیمات خوبی انجام شد. ما امیدواریم از ظرفیت به دست آمده بتوانیم برای صنعت با اصالت در آذربایجان شرقی که دارای کارخانجات متعدد و هم نیروی انسانی باهر و زبردست است، استفاده مطلوب را داشته باشیم.
وی به یکی دیگر از ظرفیت های آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: از ظرفیت های بزرگ آذربایجان شرقی، وجود نمایشگاه های پیشرفته برای برگزاری چنین نمایشگاه هایی است  که و امیدواریم ادامه برگزاری همین نمایشگاه را  در استان خودمان به صورت تخصصی برگزار کنیم.
معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد: ما نیازمند نوسازی و بهسازی در زمینه قطعه سازی و خودرو سازی هستیم‌ و می توانیم با کشور آلمان که با قدمتی اساسی در زمینه خودرو و قطعه سازی است،  یاری گر این قسمت از صنعت استان باشیم.

نواداد اذعان داشت: کشور آلمان می تواند با سرمایه گذاری مشترک از ظرفیت استان و کشورمان در این منطقه ویژه استفاده کامل را ببرند چرا که در درجه اول می توانند قیمت محصولات را پایین آورده واز بازارهای ایجاد شده اطراف استان استفاده مطلوب را داشته باشند.
وی تصریح کرد: یکی از مقادیر قابل توجه همکاری مشترک آذربایجان شرقی  با کشور آلمان، می توان به برداشت صنعت قطعه خودروسازی اشاره کرد، امیدوارم موضوع نوسازی و بهسازی صنعت خودرو و قطعه سازی جزء برنامه های اصلی این تعامل قرار بگیرد و دولت تدبیر و امید نیز با توجه به شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید اشتغال باتمام توان خود پشتیبان این امر مهم باشد.
وی در خصوص ایجاد مجتمع برای فعالیت های صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: بحثی که به شدت مورد تاکید استاندار آذربایجان شرقی بوده، لازمه داشتن برنامه برای بُعد مجموعه سازی است. به جای اینکه واحد های کوچک به صورت پراکنده در استان فعالیت های مختلفی را انجام دهند، می توانند با کنارهم بودن به صورت مجتمع و قدرتمند به فعالیت های خود ادامه دهند.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است