پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68067  | تاریخ خبر : 1396/01/23  | ساعت : 19:34

رئیس انجمن سازندگان ماشین، مجموعه های صنعتی و خودروی تبریز تاکید کرد:

تبریز قطب صنعت ماشین افزار در ایران/سرمایه گذاران آلمانی فرصت طلایی سرمایه گذاری در تبریز را ار دست ندهند


نصر: رئیس انجمن سازندگان ماشین، مجموعه های صنعتی و خودروی تبریز گفت: تبریز قطب صنعت ماشین افزار ایران است که در آلمان صنعت ماشین افزار پیشتاز دیگر صنایع است و این فرصتی برای طرفین است، که لازم است دو طرف به صورت بهینه از آن استفاده کرده و غنیمت شمارند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "یونس پایدار" قبل از ظهر امروز در گردهمایی دومین نمایشگاه بین المللی ماشین ابزار و تجهیزات فلز کاری که در هتل کایا لاله پارک تبریز با حضور مدیران نمایشگاه ها، سازمان های صنعتی آلمان و صنعتگران آذربایجان شرقی برگزار شد، به اهمیت صنعت قطعه سازی استان اشاره کرد و اظهار داشت: صنعت قطعه سازی جز ارکان صنعت بوده است و پیش نیاز صنایعی از قبیل کشتی سازی، خودروسازی، صنایع نفت و گاز و ... می باشد.
وی با بیان اینکه صنعت یک کشور از لحاظ فعال و سرحال بودن به صنعت قطعه سازی وابسته است، اظهار داشت: پس از رفع تحریم ها و برجام، این قشر نیاز به نوسازی ماشین آلات دارد و این موقعیت جدید فراهم شده است که بتوانیم با ماشین آلات به روز، کیفیت قطعات خودرو های تولیدی ماشین آلات را به روز وارتقا دهیم و بهترین زمان جهت ورود تکنولوژی جهت سرمایه گذاری در این بخش است.


وی تاکید کرد: به منظور تقویت هرچه بیشتر واحد های قطعه سازی انتظار داریم دولت تمهیداتی را در این خصوص در نظر بگیرد به این صورت که اگر قرار است یارانه ای داده شود، صنعت الویت اول را دارا باشد؛ لذا جهت انتقال تکنولوژی این انجمن آمادگی خود را برای همکاری با AMB و VDW اعلام می نماید.
پایدار با اشاره به اینکه آلمانی ها سرمایه گذاری خوبی در تبریز دارند، اظهار کرد: شرکت های ماشین سازی موتوژن، چرخشگر، ایدم و ده ها کارخانه نتیجه سرمایه گذاری مشترک شرکت های آلمانی در تبریز و کارخانجات دیگری مثل ماشین سازی، تراکتورسازی، بلبرینگ سازی، پیستون سازی که از این تکنولوژی بهره مند هستند به تبع آن، آلمانی ها سرمایه گذاری مشترک خوبی در این شهر دارند.
انجمن سازندگان ماشین، مجموعه های صنعتی و خودروی تبریز تاکید کرد: وجود شرکت ماشین سازی تبریز بستر مناسبی جهت سرمایه گذاری و تولید ماشین افزار بوده و به انجمن ماشین سازان VDW توصیه می کنیم با تکیه بر این پتانسیل، ماشین ابزار های مورد نیاز منطقه و ایران را تولید و با قیمت های مناسب عرضه کنند.
پایدار تصریح کرد: تبریز قطب صنعتی ماشین افزار ایران است که در آلمان صنعت ماشین ابزار پیشتاز دیگر صنایع است و این فرصتی برای طرفین است، که لازم است دو طرف به صورت بهینه از آن استفاده کرده و غنیمت شمارند.


وی ادامه داد: در شرایط موجود از فعالان اصلی اقتصاد VDW انتظار داریم در راستای انتقال ماشین آلات و تکنولوژی، خرید قطعه و مجموعه خودرویی را در نظر بگیرند.
وی اظهار داشت: آلمان مازاد تجاری قابل توجهی در زمینه صنعت دارد بدین ترتیب درخواست می گردد که انجمن ماشین سازان آلمان، فروش با یوزانس و کارمزد مناسب ارائه کنند تا بتوان ماشین ابزار های آن ها را در ایران مورد استفاده قرار داد که در این جا از مسئولان دولت تدبیر و امید انتظار داریم تمهیداتی اتخاذ نمایند تا بانک مرکزی جمهوری اسلامی با ارائه تضامین مناسب به طرف آلمانی، روند انتقال این تکنولوژی را تسهیل بخشد.
وی با یقین به اینکه طرف آلمانی همچنان با صنایع ما همکاری نزدیک خواهد داشت، تصریح کرد: تبریز اولین شهری است که بیشترین تجارت را با آلمان داشته و دارد؛ لذا از سرمایه گذاران آلمانی خواهشمندیم فرصت طلایی فعلی و بستر فراهم شده کنونی که باعث نزدیکی صنایع دو کشور گردیده به بهترین نحو استفاده و از نتیجه مثبت آن بهره مند گردند.

انجمن سازندگان ماشین، مجموعه های صنعتی و خودروی تبریز افزود: سرمایه گذاری مشترک در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی می باشد؛ از سرمایه گذاران آلمانی درخواست می کنم که از فرصت به دست آمده به صورت «جوینت وینچر»، انتقال تکنولوژی تحت لیسانس با سرمایه گذاران ایرانی همکاری داشته باشند.
پایدار در پایان گفت: امیدواریم با همکاری ضمن نوسازی ماشین آلات و به روز کردن تکنولوژی شاهد پیشرفت، رونق بخشیدن به کسب و کار، تولید و اشتغال زایی و شکوفایی روز افزون عرصه صنعت را شاهد باشیم.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است