پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   68029  | تاریخ خبر : 1396/01/23  | ساعت : 11:25

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی:

ظرفیت های دولتی برای جذب متخصصان کشاورزی محدود است


نصر: رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی گفت:  ظرفیت های دولت برای بکارگیری مهندسان کشاورزی محدود است و مهندسین کشاورزی باید براساس نیاز بخش خصوصی در حوزه های مختلف کشاورزی توانمند شوند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، شهرام شفیعی با اشاره به نامگذاری سال 96 از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»گفت: برای تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری همه ما باید از تمامی راهکارها برای شکوفایی اقتصاد، ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت تولید استفاده کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با اشاره به استخدام فارغ التحصیلان کشاورزی گفت:برای بکارگیری مهندسان کشاورزی ظرفیت های دولتی محدود است.

وی افزود: فارغ التحصیلان کشاورزی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی ساماندهی می شوند اما بیشترین مراجعه به این سازمان از سوی فارغ التحصیلان برای استخدام در بخش دولتی است که به دلیل محدودیت منابع این امکان محدود است.

شفیعی با اشاره به برگزاری آزمون مسئولین فنی گلخانه ها و امور دام در تاریخ 15 اردیبهشت سال 96 افزودند: با تدوين دستورالعمل سازماندهي مسئولين فني توليد در واحدهاي دامي و گلخانه ای كه به استناد بند ج ماده 21 و ماده 26 دستورالعمل قانون نظام جامع دامپروری و ماده 2 قانون افزایش بهره وری کشاورزی و منابع طبیعی مبني بر الزام معرفي مسئول فني توليد جهت بهينه سازي فعاليت هاي دامپروري و گلخانه ای و صنايع وابسته به آنها بتوانیم با نظارت بر فرآيند توليد شاهد توليد محصولات كشاورزي با استانداردهاي مطلوب باشيم

رئیس سازمان نظام مهندسی شمال غرب کشور در بخش دیگری با اشاره به تعداد زیاد فارغ التحصیلان در رشته های کشاورزی اظهار کرد : برنامه ریزی جهت بکارگیری آنها ، از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است که بایستی بدان توجه نمود . بنابراین فراهم نمودن زمینه اشتغال این افراد در امر نظارت ضمن کمک به اشتغال آنها می تواند اجرای صحیح طرحهای کشاورزی در بخش های مختلف را نیز به دنبال داشته باشد و به افزایش بهره وری در واحد های تولیدی کمک نماید.

شفیعی تاکید کرد : با بکارگیری نیروهای کارشناسی عضو سازمان نظام مهندسی در امر نظارت علاوه بر کمک به افزایش کمی تولید میتوان به هدف اصلی تولید که همان تولید محصول سالم می باشد دست یافت.

وی در پایان ، خواستار حمایت های ویژه وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاههای مرتبط با بخش کشاورزی از این نهاد بزرگ 250هزار نفری از فارغ التحصیلان و کارشناسان کشاورزی شدند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است