پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67912  | تاریخ خبر : 1396/01/21  | ساعت : 10:19

بود و نبود شورای شهر تبریز (4)/ حمید صبری استاد علوم ارتباطات در گفت و گو با نصر؛

صبری: تبریز امروز، لایق تاریخ و پیشینه خود نیست/ امیداریم امسال دانایی محور انتخاب مردم در شورای شهر باشد


نصر: استاد ارتباطات دانشگاه های تبریز گفت: فعالان گذشته تبریز، با اندیشه ای وسیع و دلسوزانه تر به تحقق نیازهای شهر می پرداختند.
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "حمید صبری" در گفت و گو با خبرنگار نصر به اهمیت تفکر جمعی در نهادهای مردمی اشاره کرد و گفت: در جامعه هیچ هدف و تصمیمی عملی نمی شود مگر با همکاری، همیاری و هم فکری شهروندان آن جامعه، که این مسئله به شورای شهر نیز معطوف می شود. شورا نهادی منصوب به انتخاب مردم است، به طوری که افراد شایسته و متخصص در حوزه شهری، حقوقی و فرهنگی برای توسعه و پیشرفت یک جامعه انتخاب می شوند.

حمید صبری معتقد است شورای شهر نماینده افکار عمومی شهروندان یک جامعه بوده و افراد منتسب باید از نظر علمی و دانایی، اشخاصی فرهیخته و متعصب به مسئولیت خود باشند.

وی افزود: در انتخاب اعضای شورای شهر باید به این نکته توجه کرد که افراد دارای محبوبیت، تجربی و مجرب نیز باشند، چراکه لازمه یک نماینده مردمی در پارلمان محلی، علاوه بر محبوبیت حاذق بودن و ژرف نگری آن است.

حمید صبری با اشاره به نگاه خود به عنوان یک شهروند به عملکرد چهار ساله شورای شهر فعلی گفت: من یک شهروند تبریزی ام و با نگاه به عملکردی که در ۴ سال گذشته شاهد آن بوده ام، برای ارزیابی این موضوع به سختی می توان نمره قبولی را لحاظ کرد.

صبری در ادامه نظر خود گفت: تبریز امروز، لایق تاریخ و پیشینه خود نیست، اگر گذری بر خط مشی فعالان گذشته تبریز بزنیم؛ خواهیم دید که گذشتگان از نسل امروز دانا تر و دغدغه مندتر بوده اند.

وی در خصوص انتخابات پیش رو شورای شهر و آگاهی بیشتر در انتخاب، گفت: اگر از عملکرد دوره های گذشته شورای شهر خود راضی نیستیم، اردیبهشت ۹۶ فرصت مناسبی برای انتخابی آگاهانه و شناختی صحیح است. برای سرنوشت چهار ساله شهر باید از خود شروع کرد، تعصب های خویشاوندی و ارتباط های دوستانه را عقب راند و با دانایی محوری یکی از مهم ترین رخ داد های شهر را رقم زد.

استاد ارتباطات تبریزی ادامه داد: یکی از مهم ترین مسائلی که پس از انتخاب آگاهانه، در دوره های بعدی شورای شهر تبریز، باید در راستای کاری قرار بگیرد، احیای حقوق شهروندی است، ادای دین به شهروند تبریزی تنها با تبلیغات و وعده های پیش از انتخابات نیست.

حمید صبری در پایان در پاسخ به اینکه اگر عضو شورای شهر تبریز بود، اولویت های کاری خود را بر چه عواملی استوار می ساخت، گفت: به هیچ وجه به این مسئله فکر نخواهم کرد، اما از افرادی که قدم در این راه مهم گذاشته اند خواهشمندم تا به حقوق و خواسته های شهروندان شهری که مهد تمدن و فرهنگ است توجه ویژه ای داشته باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است