پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67890  | تاریخ خبر : 1396/01/20  | ساعت : 14:34

خبر/

پنج استاد دانشگاه تبریز در جمع پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفتند


نصر: براساس اعلام پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI)، پنج استاد دانشگاه تبریز در جمع پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفتند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز در این ارتباط با بیان اینکه فهرست از دانشمندان برتر دنیا هر دو ماه یکبار براساس آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل اعلام می شود، گفت: بر اساس اطلاعات استخراج شده از این پایگاه علمی جهان، ۲۲۸ پژوهشگر ایرانی که در جمع پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفته اند که پنج محقق از دانشگاه تبریز است.

محمد مقدم واحد، افزود: دکتر علیرضا ختایی در حوزه شیمی و مهندسی، دکتر محمد امجدی و دکتر ابراهیم بابائی در بخش موضوعی مهندسی، دکتر علی رستمی، در حوزه ایمنی شناسی و دکتر سیامک طلعت اهری در حوزه مهندسی به ترتیب در این دانشگاه به عنوان طلایه داران علم ایران در جهان به حساب می آیند.

به گفته وی، تعداد ارجاعات صورت گرفته به پژوهش های پژوهشگران و تعداد استنادهای صورت گرفته به پژوهش های محققان دنیا در ۱۰ سال اخیر از جمله معیار این انتخاب بوده است.

یادآور می شود: از مجموع ۲۲۸ ایرانی طلایه داران علم، تعداد 181 دانشمند برتر متعلق به دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، 35 نفر از دانشگاه های علوم پزشکی، 9 تن از دانشگاه آزاد اسلامی و سه نفر از پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی هستند که دانشگاه تهران دارای بیشترین تعداد دانشمند برتر در بین دانشگاه های کشور است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است