پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67682  | تاریخ خبر : 1396/01/15  | ساعت : 13:30

رییس دانشگاه تبریز:

تولید، موتور محرکه توسعه در هر کشوری به حساب می آید


نصر: رییس دانشگاه تبریز گفت: تولید، موتور محرکه توسعه در هر کشوری به حساب می آید و از این رو منظور از تولید نیز توسعه همه جانبه در تولید کالا، خدمات و دانش فنی است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، محمدرضا پورمحمدی، در حاشیه دیدار با اساتید و کارکنان این دانشگاه با اشاره به نامگذاری سال 1396 با شعار  «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال»؛ از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: تولید، موتور محرکه توسعه در هر کشوری به حساب می آید و از این رو منظور از تولید نیز توسعه همه جانبه در تولید کالا، خدمات و دانش فنی است، که در این راستا دانشگاه ها با تولید دانش فنی می توانند، نقش تعیین کننده ای داشته باشند.

رییس دانشگاه تبریز، در ادامه سخنان خود بر نقش دانشگاه ها و مراکز آموزشی در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و یادآور شد: دانشگاه ها در این خصوص نقش غیر قابل انکاری دارند و باید، با حمایت از ایده های جدید اساتید و دانشجویان نخبه و تجاری سازی آن به رسالت واقعی خود عمل کنند.

وی در ادامه یکی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی را تولید محصول و صادرات آن به بازارهای جهان توصیف کرد و افزود: در این راه با توجه به گشایش های برجام، رفع تحریم ها و برقراری معاملات مالی و بانکی بین المللی، فرصت های جدیدی در پیش روی تولیدکنندگان و صنعت گران قرار گرفته است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است