پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67460  | تاریخ خبر : 1396/01/08  | ساعت : 00:17

بررسی راهکارهای پیشرفت و توسعه کسب و کارها (17)

مدیریت کسب و کار


نصر: یکی از مهترین مواردی که می توان برای موفقیت هر کسب و کاری به آن اشاره کرد مدیریت می باشد. موفقيت هر كسب و كار رابطه نزديكي با چگونگي صحيح كنترل كردن امور آن دارد. در واقع مديريت صحيح كسب و كار موجب رشد آن مي شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

مديريت كسب و كار را نبايد صرفا يك عمل آكادميك محسوب كرد. مديريت واقعي در بر گيرنده هدايت قوي، رفتار مثبت، دانش كسب و كار و مهارتهاي مناسب فردي است. مديربت در حقيقت هدايت افراد، تاثير گذاري بر كار و تصميم گيري بموقع و صحيح است و مهارتهاي مديريتي را به مرور زمان ميبايست كسب كرد و به بيان ديگر كسب مهارتهاي مديريتي در واقع همانند سپرده گذاري در بانك مي باشد.

مدیر کسی است که رهبری مجموعه ای را بر عهده گرفته و در جهت رسیدن به اهداف با بهره گیری از توان منابع انسانی و فناوری تلاش می کند. لذا فردی باید مدیریت کسب و کار را عهده دار شود که ویژگی های خاصی دارا باشد و به عبارت بهتر مدیر خوبی باشد تا بتواند زمینه توسعه و پیشرفت یک کسب و کار را فراهم نماید.

مدیران اغلب از جمله عوامل اصلي مي باشند كه باعث شده كاركنان شغل خود را دوست داشته باشند و يا آن را ترك كنند. همانگونه كه ژوان لويد(Joan Lloyd) مي نويسد يك مدیر مثل بند نافي مي باشد كه كاركنان را به سازمان پيوند مي دهد و موجبات توسعه کسب و کار را فراهم می کند. اگر اين بند صدمه ديده باشد فرد نهايتا سازمان را تر ك خواهد كرد و کسب و کار متضرر خواهد شد.

برای اینکه کسب و کاری پیشرفت کند باید مدیر قدرتمند و کاربلدی زمام امور را در دست بگیرد. حال باید دید که مدیر خوبی که بتواند کسب و کاری را به بهترین شکل ممکن اداره نماید دارای چه ویژگی هایی است.

مدیریت ، تنها یک هنر مبتنی بر توانمندی های فردی نیست ؛ هر چند که ویژگی های شخصی در مدیریت بسیار حائز اهمیت اند اما در دنیای امروز ، مدیریت یک علم رو به رشد به شمار می رود که آموختنی است.

یک مدیر موفق دارای ویژگی های بسیار زیادی است که از مهمترین آنها می توان به زیر اشاره کرد. 

یک مدیر موفق کارکنان را به مشارکت فکری دعوت می کند، دائما در حال یادگیری است، در تصمیم گیری ها شتاب زده عمل نمی کند، به شدت انتقاد پذیر است، از واگذاری اختیارات واهمه ای ندارد، نظام پاداش و تنبیه را اجرا می کند، مجموعه تحت مدیریت خود را به صورت پیوسته مورد ارزیابی قرار می دهد، دارای روابط عمومی قوی است، اعضای تیم خود را به دقت انتخاب می کند، اعتماد به نفس و روحیه بالایی دارد و به زیردستان خود احترام می گذارد.

اگر مدیریت یک کسب و کار را بر عهده دارید باید این ویژگی هایی که برای یک مدیر موفق ذکر شد را داشته باشید تا بتوانید مجموعه تحت مدیریت خود را به خوبی اداره کنید ولی اگر این ویژگی ها را ندارید بدون تعارف باید گفت که بایستی اداره آن مجموعه را به فردی که حائز شرایط و دارای ویژگی های ذکر شده بود بسپارید و یا اینکه منتظر شکست کسب و کارتان باشید.

در کشورهای توسعه یافته به وفور مشاهده می شود که افراد کارآفرین برای مجموعه هایی که تاسیس کرده اند آگهی استخدام مدیرعامل منتشر کرده اند یعنی قانونی وجود ندارد مبنی بر اینکه هر کارآفرین خود بایستی مدیریت مجموعه را نیز بر عهده بگیرد.

پس اگر در کسب و کاری که ایجاد کرده اید به موفقیتی که مد نظرتان بوده دست پیدا نکرده اید نحوه مدیریت مجموعه تان را مورد بررسی قرار دهید شاید مشکل اساسی در همین بخش باشد.

شاید کسب و کارتان به خون تازه ای در حوزه مدیریت نیاز دارد از اینکه مدیریت مجموعه ای را که تاسیس کرده اید به فرد دیگری بسپارید هراسی نداشته باشید بررسی عملکرد بزرگترین شرکت ها و کارخانه ها در سراسر دنیا نشان می دهد که تغییر مدیریت توانسته میلیاردها دلار سود آوری در پی داشته باشد.
 
*سید حسین هاشمی، کارشناس ارشد کسب و کار

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است