پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67307  | تاریخ خبر : 1395/12/29  | ساعت : 17:34

فرماندار تبریز:

پویش 'نه به زباله' سطح بهداشت عمومی را ارتقا می دهد


نصر: فرماندار تبریز گفت: پویش نه به ریختن زباله،علاوه بر ارتقای سطح آگاهی مردم موجب افزایش سطح بهداشت عمومی می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، رحیم شهرتی فر، روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: اقدام خبرگزاری جمهوری اسلامی در راه اندازی این پویش و سایر نهادها و تشکل های زیست محیطی برای فرهنگ سازی کارهای حسنه در جامعه و همفکری و همکاری مردم با آن ها موجب پاکیزگی محیط زندگی و طبیعی و سلامت افراد جامعه می شود.
وی با بیان اینکه مردم آذربایجان الگوی پاکیزگی هستند، اظهار کرد: جمع آوری و دفع اصولی زباله از جمله مسائلی است که با همکاری مردم و رعایت عمومی زمینه ساز پاکیزگی محیط زیست و محیط زندگی و ارتقای سطح بهداشت جامعه می شود.
فرماندار تبریز با اشاره به اینکه تولید زباله اجتناب ناپذیر است، یادآوری کرد: با مصرف صحیح اقلام و مواد غذایی و تولید حداقل زباله می توانیم از بروز آلودگی در طبیعت و ایجاد دردسر برای دیگران و منابع طبیعی پیشگیری کنیم.
شهرتی فر، از مردم خواست با تفکیک زباله در مبدا تولید به ویژه در خانه و محل کار و ریختن آن ها در جعبه های ویژه جمع آوری زباله علاوه بر کمک به بازیافت زباله و کاهش چشمگیر هزینه های انتقال پسماند، مدیریت پسماند و کارکنان شهرداری را یاری کنند.
وی با تبریک سال جدید به شهروندان و مردم استان گفت: در سال جدید باید رفتارهای خود را مورد بازبینی و ارزیابی قرار دهیم و با پرهیز از رفتارهای زشت و بد، رفتارهای خوب و عموم پسند را تقویت کنیم.
شهرتی فر، با بیان اینکه مردم آذربایجان از نظر فرهنگی در سطح اعلایی قرار دارند، افزود: مردم با داشتن دغدغه محیط زیست و حفاظت از آن می توانند در حفظ پاکیزگی محیط زیست، هوای تمیز و توسعه فضای سبز نقش به سزایی ایفا کنند.
سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی با راه اندازی پویش #نه_به_ریختن_زباله در ایام عید نوروز از مردم خواسته است با نریختن زباله از طبیعت محافظت کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است