پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67294  | تاریخ خبر : 1395/12/28  | ساعت : 17:46

پورمهدی در گفتگو با ایرنا خبر داد:

اجرای 100 هزار میلیارد ریال طرح عمرانی در آذربایجان شرقی


نصر: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در سه سال گذشته هفت هزار طرح عمرانی، صنعتی، تولیدی، کشاورزی و خدماتی با اعتبار بیش از 100 هزار میلیارد ریال در آذربایجان شرقی اجرا شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمد صادق پورمهدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدام های انجام شده در حوزه وزارت نیرو در استان افزود: تعداد مشترکین آب شهری در این مدت 144 درصد افزایش یافته و این در حالی است که در سال 1392 با بحران آب شرب در استان مواجه بودیم.
وی ادامه داد: در این مدت طول شبکه آبرسانی شهری به بیش از 10 هزار کیلومتر رسیده و 780 کیلومتر شبکه آبرسانی جدید در آذربایجان شرقی احداث شده است.
پورمهدی اظهار کرد: در این مدت 650 کیلومتر شبکه فاضلاب شهری اجرا شده که 250 کیلومتر آن در شهرستان تبریز بوده است.
وی گفت: 355 روستا در این مدت آبرسانی شده و در بخش احداث شبکه آبرسانی مرزی نیز پنج هزار هکتار با بیش از 12 هزار میلیارد ریال ریال طرح اجرا شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ساخت تونل انرژی جهت پایدار کردن برق، افزود: دو نیروگاه 500 مگاواتی در استان در حال احداث است و عملیات احداث نیروگاه یکهزار مگاواتی نیز به زودی اجرایی می شود.
وی ادامه داد: در زمان تحویل گرفتن دولت در آذربایجان شرقی 285 کیلومتر بزرگراه وجود داشت که در سه سال گذشته با وجود کمبود اعتبارات و منابع 165 کیلومتر به بزرگراه های استان اضافه شد.
پورمهدی اظهار کرد: از سال 86 تا 92 اعتبار هزینه شده برای بزرگراه اهر 230 میلیارد ریال بود و در سه سال گذشته 550 میلیارد ریال برای تکمیل این بزرگراه هزینه شده است.
وی در خصوص طرح های مسکن مهر گفت: 50 هزار واحد مسکن مهر بدون تامین زیرساخت های آن در دولت گذشته افتتاح شده بود که در سه سال گذشته 50 هزار مسکن مهر جدید واگذار شد و هیچ مسکن مهری که مشکل آب، برق و گاز داشته باشد، تحویل داده نشده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در حوزه درمان نیز اقدام های خوبی انجام شده و در این سه سال 120 هزار متر مربع به فضای درمانی استان اضافه شده و 360 هزار متر مربع نیز در حال احداث است.
وی ادامه داد: تا سال 1392 برای قطار شهری تبریزهفت هزار و 500 میلیارد ریال هزینه شده بود که در سه سال گذشته بیش از 11 هزار و 500 میلیارد ریال تزریق شده است.
پورمهدی با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش گردشگری اضافه کرد: تعداد تخت های اقامتی و گردشگری استان از هشت هزار و 517 تخت به 9 هزار و 539 تخت رسیده و 16 هتل با سه هزار و 200 تخت نیز در استان در حال احداث است.
وی افزود: یک هزارو 900 دهیار در استان وجود دارد که سه هزار و 60 میلیارد ریال اعتبار به این دهیاری ها تخصیص یافته است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است