پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67271  | تاریخ خبر : 1395/12/27  | ساعت : 22:18

پرجمعیت ترین شهر های کشور+ اینفوگرافی


نصر:۶۰ سال از زمان اولین سرشماری رسمی کشور گذشته است. بر اساس آمارهای منتشر شده در سال ۱۳۳۵ یک سوم از جمعیت ۱۸ میلیونی ایران ساکنان شهرها بودند و شهرهایی مانند تبریز، مشهد، اصفهان، آبادان، شیراز و کرمانشاه در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

به گزارش نصر، ۵۰ سال بعد در سال ۱۳۸۵ تغییرات قابل توجهی در اعداد و شهرها صورت گرفت، این بار ۶۸ درصد از کل جمعیت ایران ساکن شهرها شده و جمعیت به ۷۰ میلیون نفر رسیده بود. شهر ابادان جایگاه خود را به شهر تازه تاسیس کرج داد و نزول پیدا کرد.
اما آخرین سرشماری سال ۹۵ و آمارهای مربوط به جمعیت را می توانید در اینفوگرافی زیر بررسی کنید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (3)

من نظری در مورد سقوط جمعیتی شهر تبریز با منبع معتبر ارسال کرده بودم که نصرنیوز سانسور کرد و متنفرم
11:39:30 1396/01/04
تهرانی
  
تهران بزرگترین شهر آذری نشین و کرج هم دومین است. این نمودار نشان میدهد که چقدر در کشور تمرکز داریم و اگر فکری نشود فجایع زیادی از هر نظر ما را تهدید خواهد کرد.
11:14:18 1396/01/08
هماوا
  
با سلام اینفوگراف فوق که توسط خبرگزاری شبستان منتشر شده حاوی اطلاعات غلطی می باشد که متاسفانه بدون توجه به آن به شکل گسترده ای در رسانه ها بازنشر شده است. امار منتشر شده توسط مرکز آمار مربوط به جمعیت «شهرستانهای کشور» بوده در حالی که در تیتر اینفوگراف شهرهای کشور ذکر شده است. به دلیل آنکه حوزه شهرستانهای کشور با مصوبات وزارت کشور به سادگی قابل تغییر است استفاده از جمعیت شهرستان نمی تواند نشانگر سایز واقعی یک شهر باشد. هرچند نمیتوان منکر نزول رتبه شهر تبریز در رتبه جمعیتی شد ولی برای سقوط به رتبه 6 باید تا سال 1400 منتظر ماند
10:20:03 1395/12/28
احد ابراهیم پور
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است