پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67247  | تاریخ خبر : 1395/12/26  | ساعت : 14:27

در آخرین جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی مطرح شد:

تحقق اقتصاد مقاومتی بر مدار همدلی و هم افزایی


نصر: استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: با هر آنچه که در توان داشتیم برای تحقق بحث اقتصاد مقاومتی به میدان آمدیم و با همدلی و همکاری تمامی دستگاه ها اقدام های ارزنده ای در استان انجام شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ازایرنا، اسماعیل جبارزاده روز پنجشنبه در آخرین جلسه شواری اداری استان در سال 1395، اظهارکرد: در این راستا دستگاه قضایی و سرپرستان بانک های ملی، سپه و کشاورزی به عنوان بانک های نمونه همکاری بسیار خوبی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی داشتند.

وی همچنین با اشاره به اینکه اگر امنیت نباشد هیچ فعالیت اقتصادی، عمرانی و فرهنگی قابل اجرا نیست، ادامه داد: اقدامات تامین کنندگان امنیت در استان قابل تقدیر است و امروز آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان های برتر با ضریب امنیت بالا در کشور مطرح است.

جبارزاده گفت: در سال اقتصاد مقاومتی همه مدیران و مسئولان استان دست در دست هم دادیم و توانستیم آنچه که تکلیف و وظیفه به عنوان استان نمونه در اقتصاد مقاومتی محول شده بود را به نحو احسنت اجرایی کنیم.
وی اظهار کرد: پرداخت تسهیلات بانکی تا پایان سال ادامه دارد و تلاش می کنیم در آخرین روز کاری سال شاهد افزایش آمار تسهیلات ارائه شده باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی در استان گفت: در سال 1392 از کشاورزان استان 180 هزار تن گندم خریداری شده بود که در سال جاری این رقم به 670 هزار تن خرید تضمینی افزایش یافت.

وی ادامه داد: بیش از 7 هزار میلیارد ریال در راستای خرید تضمینی گندم به کشاروزان استان در سال جاری پرداخت شده است.

جبارزاده اضافه کرد: در سال 1392 مجموعه گلخانه های استان 53 هکتار بود که در اخر بهمن ماه سال جاری مساحت کشت گلخانه ای استان به 114 هکتار رسیده است.
وی با اشاره به اینکه سه هزار و 725 دستگاه تراکتور در طول سه سال همراه با 227 دستگاه کمباین به کشارزان استان تحویل داده شده است، ادامه داد: ضریب مکانیزاسیون کشاورزی استان از 1.54 به 1.73 افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری طرح پهنه بندی کشاورزی توسط 350 نفر از دانش اموختگان کشاورزی در جهت توسعه علمی بخش کشاورزی اجرا شد.

** اجرای هفت هزار طرح با اعتبار بیش از 100 هزار میلیارد ریال
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: در سه سال گذشته هفت هزار طرح عمرانی، صنعتی، کشاورزی، تولیدی و خدماتی با اعتبار بیش از 10 هزار میلیارد تومان اجرایی شده است.
محمد صادق پورمهدی ادامه داد: در این مدت مشترکان آب شهری 144 درصد افزایش یافته و این در حالی است که در سال 1392 با بحران آب شرب مواجه بودیم.
وی افزود: طول شبکه آبرسانی شهری به بالای 10 هزار کیلومتر رسیده و 780 کیلومتر شبکه های آبرسانی جدید احداث شده است.

پورمهدی اظهارکرد: 2 نیروگاه 500 مگاواتی در استان در حال احداث است و به زودی مراحل احداث نیروگاه یکهزار مگاواتی آغاز می شود.

وی اضافه کرد: در شهریور ماه سال 1392 در استان 285 کیلومتر بزرگراه وجود داشت که در طول این سه سال 165 کیلومتر به شبکه بزرگراه های استان اضافه شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در حوزه درمان 120 هزار متر مربع به فضاهای درمانی استان اضافه شده و 360 هزار متر مربع در حال احداث است.

***
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: با تلاش دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی استان توانسته ایم به عنوان یکی از استان های برتر کشور در حوزه امنیت انتخاب شویم.
سعید شبستری اضافه کرد: در سال گذشته 6 هزار نفر و در سال جاری نیز 700 نفر از اتباع خارجی غیرقانونی که قصد خروج از مرزهای کشور را داشتند دستگیر شدند.
وی ادامه داد: در بحث مبارزه با قاچاق کالا نیز در 2 سال گذشته جزو استان های برتر کشور انتخاب شده ایم.
شبستری اظهارکرد: در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر توانسته ایم آذربایجان شرقی را به استان بدون معتاد متجاهر تبدیل کنیم.
وی اضافه کرد: تعداد سازمان های مردم نهاد در استان از 420 مجموعه به 630 مجموعه افزایش یافته است.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی افزود: مشکلات 82 واحد تولیدی در کمیسیون کارگری استان به عنوان واحدهای بحرانی بحث و بررسی شده است.
وی ادامه داد: تعداد تشکل ها و گروه های سیاسی مجوز دار استان از 19 مجموعه به 42 تشکل افزایش یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بیش از 496 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای 694 واحد تولیدی در استان پرداخت شده است.
علی نواداد افزود: برای 562 واحد با بیش از 260 میلیارد تومان تسهیلات از محل پرداخت مستقیم و 320 میلیارد تومان برای 287 واحد استمحال بدهی انجام شده است.
وی ادامه داد: یک میلیارد و 501 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان جذب شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است