پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67242  | تاریخ خبر : 1395/12/26  | ساعت : 13:13

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایرآذربایجان شرقی خبرداد:

امکان تقسیط و پرداخت حق بیمه سالانه از سال آینده


نصر: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان آذربایجان شرقی گفت: امکان تقسیط حق بیمه سالانه و پرداخت آن در قالب دو قسط از سال آینده فراهم شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمد نظری در نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی میانه که به تشریح خدمات دولت یازدهم در زمینه پوشش بیمه اجتماعی می پرداخت، با اعلام خبر فوق اظهار داشت: این صندوق براساس مصوبه هیأت وزیران در تیرماه 1384 به منظور برخورداری روستاییان و عشایر از مستمری های قانونی بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت بنیان نهاده شد.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 15هزار بیمه شده اصلی معادل 54 درصد واجدین شرایط شهرستان میانه اقدام به نام نویسی و عضویت در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کرده اند، افزود: تاکنون احکام دائمی 236 خانوار برای دریافت مستمری ماهیانه در سطح شهرستان میانه به خاطر فوت و از کارافتادگی کلی صادر شده است.

نظری، گسترش چتر بیمه اجتماعی در بین اقشار آسیب پذیر جامعه را از اولویت های دولت تدبیر و امید دانست و گفت: با آغاز بکار دولت یازدهم، کلیه ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت استان و کشاورزان ساکن در شهرهای بزرگ همانند روستاییان و عشایر امکان عضویت در صندوق بیمه اجتماعی را یافتند که این امر رشد چشمگیر اعضای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان را بدنبال داشت به طوری که در شهرستان میانه شاهد نرخ رشد 58 درصدی بیمه شدگان بودیم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان، همچنین بعد از این نشست در مجمع عمومی عشایر شهرستان میانه حضور یافت.

وی طی سخنانی در این مجمع، اختیاری بودن عضویت عشایر در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر و پرداخت سهم 10 درصدی کمک دولتی برای پوشش بیمه اجتماعی عشایر را از مزیت های ویژه این صندوق برشمرد.

نظری، از فراهم شدن امکان تقسیط حق بیمه سالانه و پرداخت آن در قالب دو قسط از سال 96 خبر داد و افزود: برابر دستورالعمل، سطوح درآمدی مبنای کسر حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در سال 96 قرار می گیرد.

وی در خاتمه اضافه کرد: همچنین به منظور ایجاد تسهیلات جدید برای بیمه پردازی آسان، در صورت تمایل و درخواست کتبی متقاضیان، امکان پرداخت قسطی حق بیمه سهم مشارکت بیمه شدگان فراهم شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است